VDA galerija „Artifex“

„Artifex“ yra Vilniaus Dailės akademijos tekstilės galerija Vilniuje. Čia eksponuojamos akademijos darbuotojų, studentų bei svečių iš viso pasaulio darbų individualios ir kolektyvinės parodos, bendri projektai. Jaukioje 36 kvadratinių metrų galerijos erdvėje Vilniaus senamiesčio širdyje neretai vyksta meniniai ir kultūros renginiai.

Galerijos pavadinimu pasirinktas lotynų kalbos žodis „artifex“ siekiant pabrėžti ne tik menininko kaip konceptualaus kūrėjo, bet ir amatų meistro, savo srities profesionalo sampratą. Galerijai yra svarbus naujų idėjų ir techninės meistrystės dialogas, norima peržengti šiais laikais populiarią skirtį tarp šių meninės raiškos aspektų.

Tuo pat metu galerija išlieka atvira tiek konceptualiai, tiek ir į meninę techniką orientuotai kūrybai. Svarbiausias Artifex dėmesio objektas yra medžiagiškumas, suprantamas visomis refleksyviosiomis ir fizinėmis prasmėmis. Galeriją domina meniniai projektai, skirtingais būdais – nuo garsų iki audinių, nuo objektų iki tekstų, nuo minties iki veiksmo – nagrinėjantys šią temą. Tokiu būdu ji siekia iš naujo perartikuliuoti tekstilės meną kūrybiškais ir netikėtais būdais bei nuolatos kintančiomis aplinkybėmis.

Susiję maršrutai

Skaidrė 157

Baltos lankos, juodos avys

Plačiau