Apie

Neakivaizdinis Vilnius – idėja, skatinanti vilniečius ir miesto svečius atrasti sostinę iš naujo

Vilnius – toks žinomas ir toks neatrastas

Atrodė, kad čia viskas pažįstama, apkalbėta ir aplankyta – didinga Arkikatedra, miestą nužvelgiantis Gedimino bokštas, senamiesčio gatvelių labirintai, dangų raižantis Konstitucijos prospektas, jaukioji Šv. Onos bažnyčia, tykiai prigludusi prie Bernardinių sodo… Tiek daug, ar tik tiek? Už miesto centro slypi neatrastas Vilnius. O ką jau kalbėti apie tai, kad ir ir kiekvienoje senamiesčio gatvelėje nuo vaikščiojimo nublizgintu grindiniu yra daugybė vartų, pro kurių rakto skylutę atėjo laikas žvilgtelti.

Būti priežastimi iš naujo atrasti sostinę

Su tokiu tikslu gimė Neakivaizdinis Vilnius – idėja, skatinanti vilniečius ir miesto svečius pažinti alternatyvią Vilniaus pusę. Nuo nedaugeliui žinomų istorinių bei kultūros objektų, išskirtinių Vilniaus asmenybių, nepramintų gatvių ir skersgatvių, centro ir periferijos slėpinių… iki barų, kavinių bei pramogų – visa, ką miestas kurį laiką buvo pasilikęs sau. Tačiau, kaip ir kiekvienam mūsų, džiugūs atradimai yra tie, kuriais gali pasidalyti.

Studijuoti Vilnių, ne tik studijuoti jame

Neakivaizdinis Vilnius kviečia žmones iš visos Lietuvos prisijungti prie Vilniaus miesto studijų. Čia nėra jokių primestų interesų – studijų kryptį renkiesi pagal tai, kas įdomu Tau. Gal tai rajonų studijos, supažindinančios su miesto periferijoje esančių rajonų istorijomis. O gal – menų studijos, tiesiančios takus pro fotogeniškiausias miesto vietas bei pastatų sienas, paverstas drobėmis? Domina literatūra? Galėsi pasivaikščioti Vilniumi lyg knygos puslapiais. Suprantama, po intensyvaus pažinimo yra laikas atsipalaiduoti, todėl skiltyje „Po paskaitų“ lauks neakivaizdūs būdai tai padaryti – nuo nišinių parduotuvėlių, pasiūlymų gurmanams, netikėtų pramogų ir veiklų iki meno erdvių ar mažiau žinomų žaliojo Vilniaus zonų.

Bendraukime

Jei turi klausimų ar pasiūlymų, rašyk mums. Pranešimų spaudai, klausimų dėl maršrutų ar kito svetainės turinio bei bendravimo iniciatyvų lauksime adresu labas@neakivaizdinis.lt, o norinčius tapti spausdinto žurnalo platinimo taškais ar turinčius klausimų dėl prisijungimo prie skilties „Po paskaitų“ kviečiame rašyti partneriams@neakivaizdinis.lt