Vilniaus teatras „Lėlė“

Teatras „Lėlė“ įsikūręs pačiame Vilniaus senamiestyje, buvusiuose grafų Oginskių rūmuose, turi dvi sales, kūrybinę studiją ir rūsyje veikiančią nuolatinę „Gyvojo lėlių muziejaus“ ekspoziciją.

Teatro spektakliai, sukurti pagal lietuvių ir pasaulio tautų pasakas, bei žinomų kūrinių motyvais. Taip pat lėlių ir dramos vaidinimai suaugusiems pagal nacionalinę dramaturgiją ir pasaulinės literatūros klasiką. Spektaklius kuria žinomi dramos teatro bei jaunosios kartos skirtingų scenos meno sričių menininkai, profesionalūs aktoriai lėlininkai, aukštos kvalifikacijos ir meistriškumo lėlių meistrai ir konstruktoriai.

Spektakliai ne kartą pelnę apdovanojimų tarptautiniuose ir šalies profesionalių teatrų festivaliuose. Nuo 1966 m. Teatras dalyvauja tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA festivaliuose; taip pat – tarptautinės teatro vaikams ir jaunimui organizacijos ASSITEJ veikloje.

„Lėlės“ kūrėjai stengiasi, jog teatras būtų atviras tiek geriausioms lėlių teatro tradicijoms, tiek vertingoms šiuolaikinio teatro tendencijoms. O svarbiausia – išliktų įdomus ir reikalingas!

Susiję maršrutai

Skaidrė 150

Baltos lankos, juodos avys

Plačiau