Reformatų parkas

Reformatų parkas – žalioji erdvė, įsikūrusi pačiame Vilniaus miesto centre prie Pylimo gatvės, priešais Evangelikų reformatų bažnyčią. Parkas šioje vietoje įkurtas dar sovietmečiu, vietoj evangelikų reformatų kapinių, o be jų anksčiau parke buvo galima rasti Šrėterių giminės koplyčią, Sinodo rūmus (pastatas išlikęs iki šių dienų, o jame įkurti gyvenamieji apartamentai), konsistorijos pastatą bei medinę reformatų bažnyčią. Reformatų parko istorija prasidėjo dar 1582 m. ir skaičiuoja jau kelis šimtmečius.

2021 m. parkas buvo atnaujintas, siekiant išlikusius kultūrinės ir gamtinės vertės elementus integruoti į kuriamą sodo visumą, naujai įprasminančią vietovės istorinį identitetą. Dabar Reformatų parko plotai yra apsodinti kiliminiais augalais ir svogūninėmis pavasarį žydinčiomis gėlėmis. Parko atnaujinimu siekta teritoriją paversti ornitologiškai patrauklia buveine paukščiams, praturtinti bioįvairovę ir sukurti jaukią kasdienio gyvenimo erdvę miestiečiams. Be viso to, rasta tinkamiausia vieta parko paminklui bei pakoreguota tranzitinių takų sistema.

Naujasis Reformatų parkas tai laisvalaikio, poilsio, kultūros ir istorinio pažinimo erdvė, prieinama ir artima kiekvienam vilniečiui ir miesto svečiui. Visai prie pat parko rasite visuomeninio transporto stotelę „Reformatų stotelė“, tad žaliąją poilsio teritoriją mieste galėsite pasiekti greitai ir patogiai.

Susiję maršrutai

Skaidrė 129

Miestas iš natų

Plačiau