Energetikos ir technikos muziejus
Energetikos ir technikos muziejus įkurtas 2003 m. pirmosios viešosios Vilniaus elektrinės patalpose ir yra didžiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, kur po vienu stogu telpa unikalus industrinis paveldas, interaktyvus mokslo pažinimas ir kultūros renginiai.
Pagrindinis muziejaus tikslas – rinkti, saugoti, restauruoti, tyrinėti, eksponuoti ir propaguoti Lietuvos energetikos ir technikos istoriją. Muziejus: dirba tiriamąjį ir švietėjišką darbą; rengia ekspozicijas, parodas, ekskursijas, edukacijas, paskaitas ir leidinius; organizuoja kūrybiško laisvalaikio ir kultūros renginius; palaiko ryšius su panašiomis Lietuvos ir kitų šalių organizacijomis.
ETM – šeimoms draugiška įdomaus laisvalaikio erdvė, kur po vienu stogu telpa istorija ir unikalus industrinis paveldas, interaktyvus mokslo pažinimas, parodos ir kultūros renginiai.
Ypač pamėgtas jaunų šeimų su mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikais, ETM siūlo alternatyvią muziejų patirtį: eksponatai, kuriuos būtina liesti, erdvės, kuriose nereikia laikytis tylos, unikalus veidrodžių kambarys, elektrinės valdymo pulto simuliatorius, vaikų stotelė, pabėgimo kambarys ir kiti inovatyvūs kultūros produktai papildo tradicines energetikos bei Vilniaus pramonės ekspozicijas.
Virsmo salė – naujausia Energetikos ir technikos muziejaus (ETM) erdvė, išsidėsčiusi 1000 kv. m. – interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione, o salės pašonėje lankytojams atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.