Kasmetinis festivalis kviečia kultūra mėgautis Vilniaus mikrorajonuose

2019 09 03 NaujienosRenginiai

Dažniausiai kultūros renginius randame susitelkusius miesto centre, tačiau tai jau ketvirtą rugsėjį bando pakeisti projektas „Ne-miegantys“ rajonai, kuris šiemet vyks rugsėjo 4-14 dienomis. Jo tikslas – skatinti bendruomeniškumą miegamaisiais pramintuose Vilniaus mikrorajonuose ir gaivinti viešąsias erdves. Pašilaičiai, Pilaitė, Lazdynai, Naujoji Vilnia, Žirmūnai, Trakų Vokė – toks šių metų festivalio žemėlapis. Šių mikrorajonų gyventojams organizatoriai paruošė įvairių renginių, ekskursijų ir įtraukiančių kūrybinių dirbtuvių.

Projekto kūrėjos Eglė Belozaraitė ir Gintarė Šatevičiūtė pasakoja, jog renginiai tai tik viena iš formų, galinčių pagyvinti rajono gyvenimą. „Projektu siekiame parodyti, jog jaukų vakarą galima praleisti ir savo daugiabučių kieme, tam tereikia truputį pastangų ir fantazijos. Kaimynų susibūrimai, knygų mainai, filmų peržiūros, kaimynų protmūšiai ar kitos veiklos kuria jaukią atmosferą, skatina bendruomeniškumą. Patys galime kurti draugišką aplinką, susipažinti, bendrauti su šalia gyvenančiais. Mūsų renginiai – tai nedidelis įvykis mikrorajono gyvenime, tačiau tai skatina burtis ir kurti patiems“, – pasakoja E. Belozaraitė.

Nuo kambarinių augalų mainų iki kino po atviru dangumi

Rugsėjo 4 d. Trakų Vokėje startuosiantis projektas stebins plačia renginių programa bei inciatyvomis. Nuo ekologiškų dirbtuvėlių, kuriose gyventojai bus kviečiami senus žurnalus panaudoti namų dekoracijų gamybai ar kambarinių augalų mainų, kur seną tetos papartį bus galima išmainyti į kito augalo daigą, iki kino po atviru dangumi peržiūrų.

Organizatorės pasakoja, kad gyventojų laukia smagios veiklos visai šeimai. „Mūsų renginiuose mikrorajonuose tiek maži, tiek dideli ras sau įdomią ir širdžiai mielą veiklą. Su vaikais kursime atvirlaiškius su Vilniaus miesto simboliais, gyventojus kviesime į ekskursijas po mikrorajonų erdves, pinsime šiuolaikiškus miesto sodus, diskutuosime apie rajono praeitį ir jo veidą. Renginių programą šiais metais papildo viešos paskaitos apie mikrorajonų raidą. Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius kiekviename rajone skaitys viešą paskaitą, pristatys dar negirdėtas mikrorajonų istorijas“, – pasakoja G. Šatevičiūtė.

Festivalio „Ne-miegantys rajonai 2019“ renginiai:

Rugsėjo 4 d. Trakų Vokėje

Rugsėjo 5 d. Naujojoje Vilnioje

Rugsėjo 10 d. Lazdynuose

Rugsėjo 12 d. Žirmūnuose

Rugsėjo 13 d. Pašilaičiuose

Rugsėjo 14 d. Pilaitėje

Festivalio renginiuose galėsite rasti ir Neakivaizdinio Vilniaus žurnalų bei maršrutų!

Skaidrė 17

Atnaujintame Vilniaus tyrinėjimo gide – nuo naujų neofreskų iki kurortinių patirčių

Plačiau