Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras – tarsi vartai į Lietuvos saugomas teritorijas. Ekspozicija padės suprasti ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga žmonijai darosi vis svarbesnė. Čia galima rasti žinių, susijusių su gamtiniu požiūriu vertingiausiomis teritorijomis, išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti po mūsų kraštą.

Lankytojų centro ekspozicija įdomi ne tik turiniu, bet ir stebinanti vizualiais sprendimais. Įėjęs lankytojas pasijus tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške, gali jausti, liesti, klausyti…

Kiekvienas svečias gali susipažinti su saugomų teritorijų sistema. Sužinoti, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 400 draustinių, daugiau kaip 800 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų.

Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. Kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, galite žiūrėti filmus, klausytis paslaptingų gamtos garsų.

Terminaluose pateikiama informacija apie saugomų teritorijų įdomybes padės atrasti ypatingas Lietuvos vietas.

Skaidrė 15

Karinis Vilnius

Plačiau