Kino gerbėjai Vilniuje pripažintą klasiką gali išvysti didžiajame ekrane

2019 05 13 Renginiai

Spielbergo „Šindlerio sąrašas“, J.G. Avildseno „Rokis“, D. Fincherio „Kovos klubas“, A. Tarkovskio „Stalkeriss“, W. Friedkino „Egzorcistas“, A. Hitchcocko „Psichopatas“, S. Kubricko „Švytėjimas“ – šių ir daug kitų žiūrovų pamėgtų juostų Lietuvos kino teatruose šiandien nebeišvysime, tačiau tai pakeisti nusprendė kino naujienų tinklalapis KINFO.LT. Kino klasikos kūrinių ir kultiniais vadinamų filmų gerbėjų bendruomenė Vilniaus „Forum Cinemas Vingis” kino teatre kviečia juos išvysti didžiajame ekrane. Tiesa, programos, pavadintos „Pamatyk kine“, sezonas jau eina į pabaigą, tačiau žiūrovai dar gali suspėti pamatyti paskutinį išskirtinių filmų seansų serijos kūrinį – Davido Leano „Arabijos Lorensą“ („Lawrence of Arabia“, 1962).

„Visi „Pamatyk kine” filmai yra pripažinti kino klasikos kūriniai arba kultiniai filmai. Net ir bene mažiausiai žinomas mūsų rodytas filmas „Kaip pavogti milijoną“ turi aukštą kritikų įvertinimą. Kiekvienas seansas – tai nuotykis. Nežinai, ar filmo, kurį rodysi, žiūrovas pasiilgo, laukia ar apskritai apie jį žino. Norėtume, kad žiūrovai mumis pasitikėtų ir ateitų į tuos filmus, kurių galbūt nebuvo matę, o gal ir girdėję. Pavyzdžiui, gegužės 15 d. rodomas „Arabijos Lorensas“ – puikiai žinomas ir į kino istoriją įsirašęs filmas, tačiau Lietuvos žiūrovui ne itin girdėtas. Kai kuriuos atbaido ir ilga filmo trukmė – beveik keturios valandos. Kad peržiūra negąsdintų, filmą rodysime su pertrauka, taip buvo sumanęs filmo režisierius Davidas Leanas. Labai džiaugiamės galimybe rodyti filmus didžiausioje šalies salėje ir manome, kad žiūrovai tai vertina“ – apie ypatingus kino seansus pasakoja Lina Sakalauskaitė, viena iš KINFO.LT įkūrėjų ir „Pamatyk kine“ iniciatorių.

 

Sezoną užbaigs septynis „Oskarus“ pelnęs filmas

„Pamatyk kine“ sezoną gegužės 15 d. vainikuos septyniais „Oskarų“ apdovanojimais įvertintas Davido Leano „Arabijos Lorensas“. Šiuo sezono uždarymo seansu pasirinkta tikra istorija apie išsigimstantį valdžios troškimą, žmoguje netelpančio dieviškumo idėją ir laiku nepažabotos didybės pasekmes. Keliautojas, archeologas, lakūnas, diplomatas, idealistas, rašytojas ar žvalgas? Istorikų ginčai dėl ekscentriškosios Pirmojo pasaulinio karo asmenybės – pulkininko Tomo Edwardo Lawrence‘o, išgarsėjusio savo prieštaringai vertinamais veiksmais arabų kraštuose, netyla iki šiol. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui pašauktas tarnauti į britų karinę žvalgybą Kaire, T. E. Lawrence‘as vėliau faktiškai vadovavo arabų sukilimui, kurio metu ir gavo Arabijos Lorenso pravardę, tačiau nėra sutariama, kieno interesų jis siekė iš tikrųjų – britų, arabų ar savo.

Kino filmą „Arabijos Lorensas“ Vilniuje galima pamatyti gegužės 15 dieną, „Forum Cinemas Vingis”, 1-oje salėje. Bilietus įsigyti galite čia. Visų seanso žiūrovų lauks ir naujo žurnalo „Neakivaizdinio Vilniaus“ pavasario numeris!

Aplink kino teatrą – neakivaizdinės apylinkės

Prieš atsisėdant patogioje „Vingio“ kino teatro salėje, būtina pasivaikščioti. Tai padaryti siūlome kino teatro apylinkėse, kuriose pilna nematytų Vilniaus kampelių. Kino teatras įsikūręs Naujamiestyje – rajone, kuriame puikiai dera pramoninė urbanistika ir madingos laisvalaikio erdvės. Vos už keleto žingsnių nuo kino teatro galima rasti pirmąjį Vilniuje giluminį artezinį gręžinį, toliau –  autentišką gynybinės sienos pastatą, rašytojo Romain Gary paminklą ir kitus objektus. Taip pat verta aplankyti netoliese žaliuojantį Vingio parką ir plačios augalų įvairovės VU Botanikos sodą bei medine architektūra žymų Žvėryno rajoną.

 

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau