Menų Fabrikas LOFTAS

Menų fabrikas LOFTAS – gerai žinoma vieta šiuolaikiškiems miesto žmonėms. Įsikūręs buvusioje gamykloje Naujamiestyje, Loftas suteikia kūrybines erdves ir vietą įvairiems renginiams: koncertams, meno ir muzikos pasirodymams, parodoms, konferencijoms, mugėms, filmų peržiūroms ir kt. Tačiau pagrindinė idėja yra suteikti pakankamai didelę erdvę žmonėms, kurie nori pasilinksminti. Menų fabrikas LOFTAS yra gerai žinoma vieta, kurioje vyksta pasauliniu mastu žinomų gyvos muzikos grupių ir atlikėjų koncertai bei Dj pasirodymai.

Istorija: Menų fabrikas „LOFTAS“ yra įsikūręs buvusiame legendiniame elektrotechnikos fabrike ELFA. Nuo praėjusio amžiaus vidurio ELFA visai Sovietų Sąjungai gamino radijo imtuvus, patefonus, juostinius ir kasetinius magnetofonus. Už tai netgi buvo apdovanoti aukso medaliais tarptautinėse mugėse Paryžiuje ir Florencijoje.

„LOFTAS“ buvo įkurtas 2010 m. ir tęsia nepakartojamą muzikinę ir kultūrinę šios nepaprastos vietos kelionę. Kasmet čia vyksta daugiau nei 100 skirtingų renginių, o per metus čia apsilanko daugiau nei 80 000 žmonių.

LOFTE sukurta multifunkcionali erdvė yra labai universali: vieną dieną ji gali būti lyg juodas kubas, kitą čia gali pasijausti lyg Disneilende. LOFTAS yra mobilus ir individualiai transformuojamas įvairių krypčių kultūriniams pasirodymams.

Open Gallery – Menų fabriko LOFTAS inicijuojamas projektas. Tai pirmoji ir vienintelė unikali tarptautinė gatvės meno galerija Vilniuje po atviru dangumi, atvira ištisus metus alternatyvių įspūdžių mėgėjams.
Galerijoje eksponuojami spalvingi Lietuvos ir užsienio šalių menininkų piešiniai ant gamyklų sienų, įspūdingos didelio masto šviesos instaliacijos ir skulptūros. Tai tęstinis projektas, kurį kasmet papildo nauji ilgalaikiai kūriniai bei instaliacijos.
Profesionalūs galerijos audio gidai išsamiai bei įdomiai papasakos apie gatvės meną, atskleis kūriniuose slypinčias menininkų idėjas ir pasidalins įdomiomis istorijomis iš užkulisių kūrybiniame procese.
Atvykę į „Open gallery” – turėsite galimybę pastebėti kaip gatvės meno pagalba atgimsta nykios industrinės miesto dalies sienos bei atrasti dar nematytą Lietuvos sostinės veidą.

Skaidrė 12

Vilniaus gatvės menas

Plačiau