Japoniškas sodas SEI SHIN En

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – šalia Kalnų parko ir Neries yra įsikūręs mažas japoniškas sodas su šaltiniu Sei Shin En (liet. Tyros širdies).

Kviečiame pasivaikščioti po sodą, pasėdėti pavėsinėje ir pasigėrėti šaltiniu ir jo čiurlenimu, augalais ir paukščiukų čiulbėjimu. Įėjimas nemokamas ir be registracijos. Taip pat, organizuojamos ekskursijos po sodą, Japonų kultūros namus ir japoniškos Matcha arbatos degustacija, kuri geriama japonų arbatos ceremonijų metu.

Japoniško sodo idėjos generatorė yra japonų technika tapanti, daugelį metų besidominti Rytų kultūra dail. Dalia Dokšaitė. Kraštovaizdžio architektė Laura Popkytė Fukumoto (dirbusi japoniškuose soduose Kiote), kartu su su savo mokytoju Kodai ji Šventyklos landšafto architektu Kitayama Yasuo, paruošė ir įgyvendino sodo projektą.

Sodas atitinka pagrindinius Japonų estetinius principus, kurie yra – sezoniškumas, paprastumas, harmoningas , natūralus suderinamumas su aplinka, pagarba vandeniui, medžiui, akmeniui… Didžiausias dėmesys buvo skiriamas šaltinio sutvarkymui.

Susiję maršrutai

Skaidrė 17

Ekspedicija „Rytų ekspresu” 6G autobusu

Plačiau