Drakono pieva

Prie vartų į Vilniaus Skanseną esanti „Drakono pieva“ – nauja vieša erdvė Šnipiškėse, tarsi sujungianti medinių sodybų dalį su moderniais Neries dešiniojo kranto pastatais. Šalia jos palei Giedraičių gatvę įrengtame spalvingame stende pateikta informacija apie rajono istoriją, XIX a. palikimą ir sąsajas su Švedijos etnografiniu muziejumi po atviru dangumi Skansenu.

2022 m. atnaujintą „Drakono pievos“ teritoriją sudaro kelios zonos: pietinėje dalyje – įėjimas ir nedidelė pieva, šiaurinėje dalyje, toliau nuo gatvės, įrengtos vaikų žaidimo, krepšinio ir treniruoklių aikštelės, rytinėje dalyje – atokvėpio vietos su suoliukais po senomis liepomis, šachmatų stalai, pavėsinė, taip pat čia palikta sena autentiška vandens pompa. Skveras apželdintas sodyboms būdingais augalais: šermukšniais, uosiais, krūmais, taip pat čia auga gluosnis, ąžuolas, dvi juodosios pušys, žoliniai augalai.

Išsaugota ir pievos simboliu tapusi vietos gyventojų pastatyta neįprasta skulptūra – ant apgenėto medžio kamieno užkeltas kiaušinis.

 

 

Skaidrė 16

Dviračiu per pasaulį Šnipiškėse

Plačiau