Žvėryno alyvų terapija

Alyvų žydėjimo laikotarpiu žvėryniečiai fotografuoja ir fiksuoja alyvų žydėjimo vietas, kurių skaičius jau perkopė pusę tūkstančio! Šiuo metu žemėlapyje ir pats Žvėrynas atrodo kaip viena didelė alyvų žiedų kekė. Projektas „Žvėryno alyvų terapija“ yra bendruomenės „Šiaurinis Žvėrynas“ iniciatyva.

Žvėrynas skendi alyvose. Žvėryno gyventojų nuotr.

Žvėryno gyventoja Agnė Klimienė, Šiaurinio Žvėryno bendruomeninių veiklų savanorė bei sumanytoja, džiaugiasi, kad alyvinė idėja sulaukė labai didelio gyventojų palaikymo – per porą savaičių žemėlapyje pažymėta jau daugiau nei 600 vietų.

Pasak jos, „Žvėryno alyvų terapija” gimė iš noro tiesiog pasimėgauti spalvomis, kvapais, Žvėrynu, pavasariu. Iš naujo pamatyti tai, kas yra ir įprasta, ir ypatinga tuo pačiu metu.

„Iš gyventojų nuotraukų galima matyti, kad tradicija sodinti alyvas – gyva. Užfiksuota daugybė jaunų alyvų krūmelių, o daugelis senų – rūpestingai prižiūrėti, alyvos sodinamos ir prie naujos statybos namų.

Nors alyvų debesyse skęsta ir kiti istoriniai Vilniaus priemiesčiai, tačiau pasimėgavus Žvėryno žiedais galima pratęsti pasivaikščiojimą vaizdingais takais palei Nerį, apžiūrėti senuosius medinukus, alyvų paunksnėje papiknikauti“, – pasakoja A. Klimienė.

Po ,,lietuviškomis sakuromis”. Žvėryno gyventojų nuotr.

Įdomu, kad pirminį žemėlapio sumanymą papildė ir kitos gyventojų idėjos: vietinėje desertinėje „Desertai Žvėryne“ galima įsigyti žvėrynietės menininkės Linos Ruokienės tapytų alyvų paveikslėlių ir atvirukų, paragauti alyvų spalvos makarunų, sudalyvauti renginiuose ir susitikimuose su pokalbiais apie alyvas.

„Taip kuriame aplinką, kurioje gera gyventi. Tik kartu galime nuveikti ne tik daugiau, bet ir įvairiau, prasmingiau – būti bendruomene, kurią vienija visų pirma pozityvūs dalykai“, – apibendrina „Šiaurinio Žvėryno“ bendruomenės atstovė.

Pasigrožėti Žvėryno alyvomis galima čia: https://bit.ly/4aqmmSx.

Šiaurinis Žvėrynas – Žvėryno dalis į šiaurę nuo T.Narbuto gatvės, istoriškai – Saltoniškės, bet dabar priklauso Žvėryno seniūnijai.

Daugiau Žvėryno gyventojų nuotraukų:

Skaidrė 17

Kuriu Vilnių

Plačiau