Dovana Vilniui – 700 juostinių miesto nuotraukų galerija

„Juosta yra tikra. Juosta yra chemija“, – įsitikinęs profesionalus fotografas Kipras Štreimikis, kurį 700-asis Vilniaus jubiliejus įkvėpė projektui www.700vilniaus.lt. Tai – nemokama 700 kasdienio Vilniaus miesto nuotraukų galerija, kurioje esančiomis juostinėmis nuotraukomis žmonės gali ne tik grožėtis, bet ir laisvai naudoti.

Kelio ženklas pavasarį.

„Man labai patinka šmirinėti ir tyrinėti miestą. Tai tapo savotiška meditacija. O įgūdis įžvalgiai ir metaforiškai stebėti aplinką atrodo naudingas pratimas. Tą jau darau bent pastaruosius metus“, – prisipažįsta fotografas, kuriam išeiti iš namų be fotoaparato jau tapo neįprasta.

Pasak K. Štreimikio, Vilnius jam visoks gražus: „Ir šlapias stotyje naktį, ir besileidžiant saulei prie Baltojo tilto, ir dieną Karoliniškėse. Visur galima surasti kompozicijų ar kampų, kurie yra verti pasigrožėjimo. Tai tampa tarsi medžiokle, ypatingai rajonuose, kuriuose retai lankausi. Smagu, kad mieste, kuriame gyvenu, vis galima atrasti kažko naujo ir nematyto. Labai noriu stipriau patyrinėti Antakalnį, Žirmūnus, Verkių parką, Valakampius, Lazdynus ir kitus kiek toliau nuo centro nutolusius rajonus. Ypatingai mėgstu fotografuoti žmones ir interaktyvų jų gyvenimą mieste“.

Žmonės per lietų.

Šiuo metu nuolat pildomoje galerijoje yra 393 nuotraukos, kuriose Vilnius užfiksuotas praeivio akimis. Kadrai išsiskiria kino arba retro atvirukų atmosfera, minkštomis spalvomis, originaliais rakursais.

„Impulsą idėjai davė mano sužadėtinės dovana – senas vidutinio formato fotoaparatas. Iš džiaugsmo stengiausi kiekvieną laisvą minutę ištraukti jį į dienos šviesą. Nesugalvojau geresnės aplinkos jam panaudoti, kaip Vilnius.

Žmonių portretus, reklamą, sportą fotografuoju jau seniai, o kiek vėliau pradėjau domėtis ir gatvės fotografija. Ji atrodė labai sudėtinga. Stebėdavau žymių Niujorko ir kitų miestų gatvės fotografų darbus ir žavėjausi. Užsimaniau kažką tokio pabandyti užfiksuoti pats. Vilnių aš labai myliu ir taip sutapo, kad artėjant Vilniaus 700 metų gimtadieniui noras jį užfiksuoti juostoje transformavosi į dovaną, skirtą visiems –nemokamą Vilniaus miesto analoginių nuotraukų galeriją.

Fotografuojant juosta procesas yra lėtas ir išrankus. Bandau pagrįsti kiekvieną kompoziciją ar objektą. Neretai nutaikęs ieškiklį nepadarau jokios nuotraukos. Visada ieškau švarių ir neapkrautų kadrų, kad vaizdų estetika atskleistų to rajono jausmą ir sukurtų artumą žiūrovui.

Be to, fotografuojant juosta rezultatas yra autonomiškas – kiekviena juosta gali elgtis šiek tiek kitaip, nei tikiesi, tad ir visos nuotraukos yra savitos ir nenuspėjamos.

Ši dovana tikriausiai yra mano „ačiū” už visus metus, kuriuos praleidau čia, ir už viską, ką Vilniuje atradau. Visi galime padėkoti ir pasidžiaugti savaip. Aš tą darau taip, kaip moku geriausiai – su nuotraukų galerija“, – pasakoja K. Štreimikis.

Laisvalaikis prie Baltojo tilto.

Oro balionai Vingio parke.

Vilniaus Baltasis tiltas.

Skalbiniai Žvėryne.

Televizijos bokštas.

Vilniaus miesto panorama per saulėlydį.

Kipro Štreimikio nuotraukos iš galerijos 700vilniaus.

Skaidrė 17

Fotoprojektas „Atviravo pašnekovas“

Plačiau