Ukrainiečio nutapytas Vilnius

„Vilnius įkvepia kurti“, – sako ukrainietis Piotras Kostinas. Dailininkas, mokytojas ir aktorius jau 40 metų gyvena Vilniuje. Jau pirmąkart apsilankęs sostinėje jis suprato, kad nori čia gyventi, kurti ir dalintis savo kūryba su visais.

P. Kostino darbas ,,Amžinoji užupietė”

„Vilnius ir jo senamiestis yra neatrastas lobis. Miestą regiu kaip asmenybę, patyrusią daug džiaugsmo ir skausmo. Aš sąmoningai pasirinkau vaizduoti džiaugsmingą, atsipalaidavusį Vilnių. Mano paveikslų siužetuose dominuoja architektūra, vynas ir, žinoma, meilė. Savo kūryba stengiuosi žmones įkvėpti pagarbos vienas kitam bei miestui, būti empatiškiems, kultūringiems, atsakingiems“.

Žymiausi P. Kostino darbai viešose Vilniaus vietose: sieninė tapyba „Esmė?“ Vilniaus centro poliklinikoje tarp 3-4 aukštų (Pylimo g. 3); Užupio žemėlapis (Užupio g. 2A); paveikslas „Vilnius sapnuoja“ kavinėje „Eskedar Coffee“, antroje salėje (Pilies g. 26); paveikslas „Vilnius sapnuoja“ Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekoje, 2 a. (Trakų g. 10).

Kviečiame susipažinti su P. Kostino darbais:

*„Karnavalo naktis. Vilnius. P“

Šį paveikslą sukurti paskatino legenda apie Vilniaus bastėjos baziliską. Tik mano variante jis – teigiamas personažas, atnešantis turtus geriems žmonėms ir ramiai miegantis prie jų.

*„Vilnius sapnuoja“

Tai – estetinis ritualas. Įkvėptas olandiško natiurmorto, tačiau antrajame plane regimas Vilniaus senamiestis. Laikai keičiasi, gyvenimas bėga, sėdi prie stalo ir esi apsuptas nuotykių, ta ypatinga laukimo ir meditacijos atmosfera. Tai ir yra džiaugsmingas Vilnius.

*,,Stiklių gatvė. Vertybių skalė“

Stiklių gatvė – viena išraiškingiausių Vilniaus vietų. Daugiaprasmis paveikslas. Iš dalies primena dviejų devizų „Po manęs nors ir tvanas“ ir „Memento mori“ mišinį. Kartais žmonėms atrodo, kad jie iš gyvenimo privalo viską pasiimti. Klausiu žiūrovų, ką jie paliks po savęs, kaip kiti juos prisimins. Šiuo darbu pabrėžiu, jog turtai yra laikini. Neverta gyventi dėl jų. Gyvenimo prasmė slypi buvime universaliam, turinčiam daug tikslų ir žvelgiančiam filosofiškai, nes nieko nėra amžino.

*Užupio žemėlapis

Man patiko gyventi Užupyje, prisėsti prie Vilnelės ir pamedituoti. Tai – ypatinga vieta meniniams įkvėpimams. Virš Užupio sklando mitinė atmosfera, tad čia sugalvojau paveikslą „Amžinoji užupietė“. Tai Užupio angelo ir undinės meilės vaisius – sparnuota undinė. Realybėje tokia būtybė neegzistuoja, tačiau menininko fantazija ribų neturi. Taip pat nutapiau Užupio žemėlapį ir kalendorių.

Daugiau apie autorių ir jo kūrybą: https://www.piotraskostinas.com/lt/galerija/

Nuotraukos autoriaus

Skaidrė 17

Kiek Lietuvoje yra Gedimino pilių?

Plačiau