Šokis plius miestas

Šiuolaikinį šokį ir Vilniaus architektūrą sujungė projektas „Šokis plius miestas“. Projektą pristatė Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendino LRT Plius, Lietuvos šokio informacijos centras, Architektūros fondas.

Sostinėje profesionalūs šokėjai filmuoti Kompozitorių namuose, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose, Lietuvos kooperatyvų sąjungoje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Šioms erdvėms atsiskleisti padėjo choreografai-šokėjai A. Lisičkinaitė, P. Lisauskas, I. Navickaitė, L. Karvelis, Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėjai A. Gudaitė ir L. Žakevičius, choreografas M. Rimeikis, baleto solistės J. Stankevičiūtė ir K. Gudžiūnaitė. Iš viso žiūrovai išvys penkis režisieriaus Jevgenij Tichonov parengtus vaizdo klipus iš sostinės, kuriuose skamba kompozitoriaus Ado Gecevičiaus muzika.

„Šokis plius miestas”. Stop kadras

Apibūdindamas patirtį šiame projekte, režisierius J. Tichonov sako besitikintis, kad klipais pavyks žiūrovus pakviesti į žinomus pastatus pažvelgti naujai: „Bendradarbiaudamas su šokio kūrėjais pasirinktose erdvėse norėjau per vaizdo kameros objektyvą atskleisti ir savo architektūros matymą, pajutimą, todėl tikiu, kad visiems mums pažįstami architektūros objektai vaizdo klipuose atsiskleis naujais ir kartais netikėtais rakursais, linijomis ir net energetika.“

„Šokis plius miestas”. Stop kadras

Režisieriui antrina ir viena iš projekto organizatorių, architektė, „Architektūros fondo“ projektų vadovė Margarita Kaučikaitė: „Buvo įdomu pamatyti, kaip architektūrą – materialias, aiškias ribas turinčias pastatų erdves – užpildo ir savaip interpretuoja šiuolaikinio šokio atlikėjai. Kurdami šiuos klipus rinkomės įdomiausius Vilniaus mieste sukurtus pastatus. Čia nusprendėme savaip pratęsti pernykštę Kauno video klipų idėją: jeigu Kauno miesto veidą formuoja tarpukario modernizmo architektūra, tai Vilniaus mieste yra neabejotinai ryškus vėlyvojo modernizmo stilius – tai teatrai ir renginių salės, valdžios ir kultūros rūmai, kuriuos kūrė architektai A. ir V. Nasvyčiai, V.E.Čekanauskas, N. Bučiūtė, J. Šeibokas, A. Mačiulis.”

„Šokis plius miestas”. Stop kadras

„Šokis plius miestas“ rezultatas dar kartą patvirtino, kokie atviri ir laisvi yra šokio kūrėjai, sugebantys dirbti skirtingose erdvėse ir atskleisti šokį ne tik įprastose scenose, bet ir medijų pagalba. Tikime, kad projektas padės šiuolaikiniam šokiui priartėti prie žiūrovo ir paskatins jį atrasti mūsų miesto architektūros grožį ir ypatumą”,– apibendrindama projektą sako Lietuvos šokio informacijos centro projektų koordinatorė Anastasija Dichtiar.

Visus video klipus galima pažiūrėti ČIA.

Skaidrė 17

Vilniaus sekretai

Plačiau