„shishi“ albumas „Vilniaus skaičiuotės“

Grupė „shishi“ pristato albumą kuriame įamžino penkias lietuviškas skaičiuotes iš Vilniaus kiemų. Kiemų „folkloro“ tyrinėjimais muzikantės užsiėmė ne vieną mėnesį – rinko skaičiuotes, pagal jas rašė dainas. „Aiškinomės ar ir Žirmūnuose vaikai naudojosi Burbulienės paslaugomis? Ar Dorė buvo mirus ir Naujojoj Vilnioj? Ar tikrai en den du yra viena populiariausių skaičiuočių? Ir kažką išsiaiškinom“, – pasakoja „shishi“.

Skaičiuočių žemėlapis. Autorė – Akvilė Magicdust

Iš savo kiemo laikų Maria Rosa, Benadetta ir Victoria prisimena ir sugedusį telefoną, broleli gelbėk, ir šokinėjimą ant ką tik sugrėbtų lapų krūvos arba per gumytę – iki pat pažastukų: „Šios ir kitos linksmybės dabar smegeninėj įsirėžę praktiškai kaip folkloras ir po truputį tie rėžiai nyksta į užmarštį, nemeluosim.“ 

Iš kiemų atsineštas skaičiuotes grupė dainomis pavertė su garso inžinieriaus Jurgio Masiulionio pagalba. Kiekvieną dainą lydi ir vaizdo klipas. Vizualias istorijas įvairiuose Vilniaus rajonuose nufilmavo video kūrėjai Alanas Gurinas ir Paulius Janušonis.

Kartu su albumu išleistas ir virtualus Vilniaus kiemų žemėlapis, kurį sukūrė iliustratorė Akvilė Magicdust. Įdomiausias surinktas ir iliustruotas skaičiuotes jau galima pamatyti ir išgirsti adresu: http://vilniausskaiciuotes.lt/

Viso albumo „Vilniaus skaičiuotės“ „shishi“ kviečia klausytis įvairiose platformose. Už pagalbą jį leidžiant muzikantės dėkingos Lietuvos kultūros tarybai.

 

„Skaičiuotės – tai lyg vaikiškas repas, kuris daug ką išsprendžia. Kieno eilė šokinėt? Kieno eilė ieškot? Kas eis paprašyt tram centų kriaušinei „Pagundai”? Kas pirmas kramtys gumą? Išbandykit priimant sudėtingus gyvenimo sprendimus, tikrai veikia!“, – sako „shishi“.

Albumas išleistas ir kasečių formatu, jas galima įsigyti čia.

Skaidrė 17

Sonic Vilnius: miesto garsynai

Plačiau