Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas Vilniaus gimimo pasauliui laiškais kvietė drąsius ir darbščius žmones ir užkodavo mūsų miestą tautinei, religinei, saviraiškos įvairovei.
Šį kartą maršrutas po Šnipiškes ir jų apylinkes kviečia pasipustyti dviračių pedalus, minti seniausiu Žaliuoju tiltu į dešinį Neries krantą ir pasiruošti stebėtis geografinių krypčių, tolimų ir artimų šalių bei miestų vietovardžių, etninių bendruomenių, globalių istorijų gausa. Pamatysim Vilnių kaip smalsių domėtis, drąsių toli keliauti, atvirų priimti bei bandyti žmonių miestą ir atšvęsim jo jaunystę bei įvairovę jį pažindami.
Minantieji dviratį pritars – kelionės dviračiu išvaduoja iš kasdienybės, suteikia laisvę rinktis, kliautis smalsumu ir nuolat keisti savo pasirinkimus, kuria kryptimi, kaip greitai ir kaip toli keliauti. Dviračiu visada greičiau ir toliau negu pėsčiomis. Dviračiu visada gražiau ir įsimintiniau negu automobiliu.
Šis maršrutas ir tankėjantys dviračių takai dešiniajame krante suteikia laisvę rinktis, kur už tilto ir sankryžose pasukti, kaip išdėlioti pažintines stoteles tarp žaliųjų atokvėpio ir iškylų erdvių. Kiekvienoje stotelėje – Vilniaus sąsajos su vis kita šalimi, jo tarptautiškumo ir jaunystės ženklai.
SVARBU: Pažintinio maršruto kelias sudėliotas taip, jog miestiečiai ne tik pamatytų visus pasaulio kampelius reprezentuojančias vietas, bet tai padarytų dar ir patogiai. Beveik visas maršruto ilgis driekiasi kokybiškais, raudono asfalto dviračių takais, kurie jungiasi į vieną didelį tinklą. Vienas naujausių Kernavės g. dviračių takas, vaizdingas Linkmenų g. Neries senvagės takas, dar visai neseniai įrengti Giedraičių, Rinktinės, Žalgirio gatvių takai bei humanizuota Širvintų gatvelė – visai tai galėsite išbandyti šiame maršrute. O norintiems didesnio iššūkio bei ilgesnės kelionės, siūlome maršrutą prasiilginti įtraukiant Olimpiečių, Tuskulėnų, Apkasų, Verkių bei Ozo gatves.