Vilniaus oro uosto stovėjimo aikštelėje atsidarė tapybos paroda

2021 03 30 NaujienosRenginiai

Tapytojas Ramūnas Dagys kviečia meną patirti neįprastoje vietoje – jo paroda „Miražas“ atidaryta automobilių stovėjimo aikštelėje Vilniaus oro uoste, kurioje pasinerti į meno kūrinius galima net neišlipus iš automobilio. Paroda veikia visą parą, tačiau dėl specialaus apšvietimo rekomenduojama atvykti 20:00 – 23:00 val. Parodą rasite „Unipark“ P4 ilgalaikės stovėjimo aikštelės 6-ajame aukšte.

Vizualinę meno patirtį papildo garsas: lankytojai turės galimybę klausytis pasirinkto muzikinio garso takelio arba įrašyto pokalbio su darbų autoriumi R.Dagiu. Erdvėje taip pat bus sukurta šviesų kompozicija, leisianti parodos lankytojui pasijausti lyg būtų atsidūręs parodų salėje. Informaciją apie garso įrašus rasite čia.

Tokioje neįprastoje erdvėje menininkas R.Dagys lydės lankytojus per miražus savo kūriniuose. Tarp realistinio meno ir abstrakcijos balansuojantis autorius darbuose ekspresyviais potėpiais įamžina gamtą.

R.Dagys nesiekia atkurti gamtovaizdį, jam svarbiausia vidinė būsena, kai teptukas jo rankoje perteikia ryšį su gamta, momentines nuotaikas, emocijas, išgyvenimus, pojūčius – tai miražas, kurį autorius įprasmina savo tapybos kūriniuose. 

Menininko R.Dagio kūrybinis kelias tęsiasi jau 35 metus. Jis tapo, lipdo, yra neabejingas medžiui, akmeniui, metalui. Aktyviai dalyvauja pleneruose, parodose. Nuo 2009 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 

„Karantinas pristabdė visas parodas galerijose ir parodų salėse. Tad ėmėm ieškoti, kur dar būtų galima eksponuoti darbus, kad žmonės galėtų juos išvysti ir saugiai pasinerti į meno patirtį, — pasakojo parodą kuruojanti tapytojo dukra Kornelija Dagytė. — Pagalvojome, kad  ilgalaikė daugiaaukštė stovėjimo aikštelė kaip netradicinė vieta tiesiog idealiai tinka šių laikų sąlygoms.

Kur? Vilniaus oro uoste esanti „Unipark“ P4 ilgalaikė stovėjimo aikštelė, 6-asis aukštas.
Bilietai: 2,5 Eur mokestis už įvažiavimą į „Unipark“ aikštelę.
Kada? Iki balandžio 27 d.

Daugiau apie autorių: www.ramunasdagys.com

Organizatorių nuotr.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau