Vasarą norisi valgyti lauke. Apžvelgiame lauko terasas

2020 07 03 Skonis

Prie upės, po pušimi ar jaukiame kiemelyje – vasara suteikia privilegiją maistu mėgautis gryname ore itin įvairiose erdvėse. Štai kelios įvairių miesto rajonų terasos, kurias gali būti įdomu aplankyti šią vasarą. Vienos leis pamiršti, kad esate Vilniuje, o kitose girdėsis malonus šurmulys.

Užsislėpęs kiemelis

Atsitiktinai žingsniuojant tykia Senamiesčio Ligoninės gatve, prancūziško vyno baro „À ta santé“ (liet. į sveikatą) kiemelio tikriausiai nė nepastebėsite. Tačiau geru orientyru tampa viešbutis „Grotthuss“, iš kurio savininkės vyno mėgėjai Olga ir Patrickas ir nuomojasi lauko ir vidaus erdves. Jiedu pamini dvi šio uždaro kiemelio vertybes – du ilgaamžius uosius ir visus garsus sugeriančią istorinę miesto sieną – ir plačiau pasakoja apie tai, kas svarbiausia – nedidelių gamintojų prancūzišką vyną, kuris daugiausia atkeliauja iš Patricko gimtojo Luaro regiono. Taip pat „À ta santé“ siūlo šaltų prancūziškų užkandžių – sūrio, dešrų ir paštetų.

Kur?
Ligoninės g. 7

„À ta santé“ duris atvėrė pernai.

Piromonto sankryžoje

Prie dviaukščio namo prisiglaudusioje pitarijos „Fire Place“ terasėlėje (būtent taip ir norisi vadinti) – du staliukai, ji neiščiustyta, su skėčiu, apjuosta bambukine tvorele. Kaip sakė šios vietos šeimininkas Dainius – terasa tikrai netobula, stipriam vėjui papūtus, kažin kaip baigtųsi, bet užtat savomis rankomis suręsta.

Pitarijoje beveik viskas – pitos, picos ir kiaušinienės – atkeliauja iš malkomis kūrenamos krosnies. Patiekalai – tarptautiniai, o šios vietos vizitine kortele nuo 2015 metų yra tapę du – izraelietiška kiaušinienė šakšuka ir vietnamietiška pita.

Kur?
Šeimyniškių g. 17

Prisėdus lauke – vaizdas į daug architektūrinių diskusijų kėlusį Prokuratūros pastatą.

Vaizdas į J. Basanavičiaus gatvę

„Balkonas“ – nauja vieta, birželio pradžioje atidaryta Rusų dramos teatre. Vaizdas iš terasos kviečia tyrinėti J. Basanavičiaus gatvę iš aukščiau ir užuosti mėtas – šių pasodinta loveliuose vietoje gėlių. Terasos valdose – balkonas ir parkelis apačioje. Pastarajame žadamas kultūrinis veiksmas – pasirodymai, koncertai ir panašūs renginiai.

Kur?
J. Basanavičiaus g. 13

„Balkono“ patiekalų pavadinimai siejami su teatro režisierių pavardėmis, žinomų kūrinių pavadinimais.

Stoties rajono romantika

Stoties rajone šiandien veikia gana daug barų, ne vienas jų siūlo ir įdomų vaizdą bei atmosferą. Saulėlydžio ir geležinkelio bėgių kompozicija nuteikia romantiškai – toks vaizdas atsiveria iš pačioje Pylimo gatvės pabaigoje esančio baro „Vijokliai“. Šis šeimos verslas, skaičiuojantis penktus metus, šią vasarą buvusioje „Keulė Rūke“ vietoje atidaro naują barą „Džiunglės“.

Meniu nedidelis, jame – buritos, garsusis „hangover chips“, „nachos“.

Kur?
Pylimo g. 66

Vijoklis čia raizigėsi dar prieš įsikuriant „Vijokliams“.

Greiti pietūs, lėtos vakarienės Dvarčionyse

7–8 kilometrai nuo miesto centro ir štai jūs jau Dvarčionyse. Miškai, Dvarčios upelis, populiarus švaraus vandens šaltinis, paplūdimys – kelios priežastys atrasti šią miesto dalį. Dar viena – metus čia veikianti „Greita sraigė“, su kuria kitu pavadinimu – „Sraigė, vynas ir varlė“ – kai kurie anksčiau galėjo susipažinti Halės turguje. Darbo dienomis ši vieta veikia kaip bistro, o vakarais ir savaitgaliais ji virsta šeimos restoranėliu, kuriame ypatingą vietą užima austrės. Jų, kaip ir kitų gurmė produktų, galima įsigyti į namus.

Kur?
Keramikų g. 2

„Greita sraigė“ – gurmaniški patiekalai miesto pakraštyje.

Prieš pasivaikščiojimą

Įžengę į Sapiegų parką pro barokinius vartus dešinėje pastebėsite kavinę. Tai – vienas iš trijų žinomų baristų Domo ir Ievos Ivonių valdomų „Taste Map“ kavos barų. Čia paragausite ne tik pačios manufaktūros šviežiai skrudintos kavos, bet ir įvairų užkandžių bei desertų. Pasirinkite staliuką prie vartų ir pakelkite galvą aukštyn – virš jūsų pakėlusi rankas į tolumą žvelgia medžių ir vaisių deivė Pomona. Kitoje nišoje skulptorius ir architektas Giovanni Pietro Perti įkurdino gamtos pokyčių dievą Vertumną. Dabar jau galite eiti pasivaikščioti po parką ir atrasti seniausią miesto liepą. Rimtesniam prasiėjimui rinkitės Sapiegų mišką.

Kur?
Antakalnio g. 17

Priedas prie kavos – Sapiegų parko žaluma ir barokinių vartų grožis.

Dūmo kvapas

Hostelis „Downtown Forest Hostel & Camping“ gali pasigirti ne tik milžinišku ir gyvu kiemu, kuriame vyksta koncertai, bet ir griliais. Tai tikriausiai vienintelė vieta Vilniuje, kur galima atsinešti savo maisto ir jį pasičirškinti. Viskas gana paprasta, nes ugnies užkurti patiems nereikia, įrankius ir indus irgi duoda. Gėrimais ir grilių nuoma rūpinasi „Vilko garažas“, o tie, kurie nesiruošia nieko kepti, maisto gali įsigyti iš bent poros vagonėlių, kurie keičiasi.

Kur?
Paupio g. 31A

Erdvus „Downtown Forest Hostel & Camping“ kiemas vasarą virsta vėsia terasa.

Teksto autorė Auksė Podolskytė. Vytautės Ribokaitės nuotraukos. Tekstas iš Neakivaizdinio Vilniaus žurnalo 6-ojo, vasaros numerio.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Keliaujant po japoniško maisto salas

Plačiau