Radvilų rūmų dailės muziejuje atidaroma skulptoriaus Mindaugo Navako darbų paroda

2021 08 13 NaujienosRenginiai

Rugpjūčio 13 d., penktadienį, 18 val. Radvilų rūmų dailės muziejuje atidaroma naujausius Mindaugo Navako kūrinius pristatanti paroda „Kambariuose ir lauke“ (veiks iki spalio 31 d.).

Mindaugas Navakas. Skulptūrinis objektas „Koja“ (2016) prie Radvilų rūmų dailės muziejaus. Gintarės Grigėnaitės nuotrauka

Naujausius Mindaugo Navako 2016-2020 m. sukurtus ir autoriaus išeksponuotus kūrinius pristatanti paroda „Kambariuose ir lauke“ kontekstualiai sujungia vidinę ir išorinę Radvilų rūmų erdves. Rekonstruotoje istorinių Radvilų rūmų keturių kambarių ekspozicinėje erdvėje autorius pristato naujausius darbus, skulptūrinius objektus, sumontuotus iš degto, poliruoto, glazūruoto (auksu, mėliu) porceliano segmentų. Kurdamas masyvius istoristinio interjero objektus, autorius galynėjosi su ypatingu įnoringumu ir trapumu pasižyminčia medžiaga, dažniausiai naudojama prabangių indų servizų gamybai.

Siekdamas aktualizuoti istorinį Radvilų rūmų pastatą, jo prieigose, priešais akliną, tinkuotą plytų sieną, M. Navakas įkomponuoja vitališką, keturių granito blokų skulptūrinį objektą „Koja“ (2016), kuriantį dialogą su istorine aplinka bei ryškinantį muziejinę atnaujinto pastato paskirtį.

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka

Parodoje atsiskleidžia autorių dominantis daugiasluoksnis skulptūrinio objekto santykis su jį supančia aplinka ir kultūra, atskleidžiant šiuose dialoguose glūdinčias metafizines grėsmes, egzistencinio nerimo ir nerimtumo kupiną ironiją.

Parodą lydės edukacinių užsiėmimų bei ekskursijų ir diskusijų programa, rengiama su projekto partneriais: galerija (AV17) ir Lietuvos meno pažinimo centru TARTLE.

Mindaugas Navakas (g. 1952) – Lietuvos skulptorius, nuo 1977 m. aktyviai dalyvaujantis parodose Lietuvoje ir užsienyje, ilgą laiką dėstė Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedroje. Be kitų parodų, menininko kūriniai buvo eksponuoti pirmojoje Kvangdžu bienalėje 1995 m., o 1999 m. jis pirmasis (kartu su menininke Egle Rakauskaite) atstovavo Lietuvai 48-oje Venecijos bienalėje, taip pat 2014 m. surengė retrospektyvą „Šlovė buvo ranka pasiekiama“ LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje.

Mindaugas Navakas. Skulptūrinis objektas „Koja“ (2016) prie Radvilų rūmų dailės muziejaus. Gintarės Grigėnaitės nuotrauka

1995 m. autoriui buvo įteikta Herdeno premija, 1999 m. skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija bei 2004 m. Baltijos asamblėjos premija. M. Navako kūrinių yra Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje ir užsienio muziejuose, viešosiose erdvėse, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Projekto koordinatorė dr. Elona Lubytė
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Partneriai: Galerija (AV17), Lietuvos meno pažinimo centras TARTLE
Organizatorius Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau