Pasirodė naujas žurnalo „Neakivaizdinis Vilnius“ numeris. Kas jame?

2021 12 12 Naujienos

Žieminis žurnalo „Neakivaizdinis Vilnius“ numeris kviečia iš naujo atrasti senamiestį. Net akivaizdžiausia miesto dalis turi vietų, erdvių ir objektų, kurių aplankyti neįmanoma, sudėtinga arba pavojinga. Pavyzdys – po mūsų kojomis glūdintis požeminis miestas, išraizgytas tunelių, bunkerių, rūsių ir slėptuvių. Tiesa, kai kurie iš jų atveriami visuomenei. Apie tai pirmasis žurnalo tekstas, pristatantis ekstremalias (ne)ekskursijas ir patyrimus.

Senamiestyje kone prieš du šimtus metų būta krautuvės, kurioje lankydavosi miesto aukštuomenė. Rinkosi dovanas – nuo prancūziškų kvepalų iki medžioklės reikmenų, nuo kailių iki importinio vyno. Toje vietoje verta pabuvoti, pakeliui apžiūrėti įdomiausias senamiesčio duris, įėjimus puošiančias detales, emblemas, inicialus. Vėliau užeiti į Vokiečių gatvėje esantį Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios kiemą. Apie bažnyčios praeitį ir dabartį pasakoja Vilniaus muziejus. Kažkur visai šalia ir menininko, scenografo Antano Dubros studija, kurioje gimsta kūrybiniai sumanymai, – interviu pašnekovas atskleidžia jam artimas miesto teritorijas ir vizijas.

Bet jeigu senamiesčiui žvilgsnis vėl taps nejautrus, kartu su rašytoja Rugile Audeniene keliaukite į Naująjį miestą – Naujininkus. Verta įdėmiau apžiūrėti ir Sluškų rūmų sienas Antakalnyje – rūmų legendą primena komiksas „Vilnios atspindžiai“.

Šventės artėja, didelės ir mažos. Vienos ištirpsta virtuvėje ir pokalbiuose prie šventinio stalo, kitos įsiamžina atvirukuose. Nedidelė jų kolekcija, pristatoma žurnale, galbūt paskatins pradžiuginti bičiulį ar artimą. Linkime nustebti ir nustebinti.

Žurnalas platinamas nemokamai, platinimo vietų sąrašą bei elektroninę žurnalo versiją rasite čia. Visose vietose Vilniuje žurnalą rasite jau šį savaitgalį, o kituose Lietuvos miestuose – kitą savaitę.

Vytautės Ribokaitės nuotr.

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau