„Virtualios barikados“ • Neakivaizdinis Vilnius

„Virtualios barikados“

Interaktyvus projektas „Virtualios barikados“ atkuriantia autentišką pačių žmonių pastatytų ir Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą saugojusių barikadų žemėlapį.

Specialioje interneto svetainėje www.virtualiosbarikados.lt didžioji nuotraukų dalis įkelta iš Lietuvos centrinio valstybinio archyvo, tačiau prie skaitmeninių barikadų statymo gali prisidėti visi turintys 1991–1992 m. nuotraukų. Projekto kūrėjai kviečia kelti nuotraukas į interneto svetainę ir taip kartu simboliškai „auginti“ barikadų atmintį skaitmeninėje erdvėje.

Algimanto Žižiūno nuotr. Lietuvos centrinis valstybinis archyvas

Pasak projekto idėjos sumanytojo Andriaus Lekavičiaus, kiekviena įkelta nuotrauka – gyvas prisiminimas apie svarbiausias Lietuvos nepriklausomybės kovas.

„Lietuvos centrinis valstybės archyvas yra sukaupęs nemažai dokumentų apie 1991 m. įvykius, tačiau kiek dar neįkainojamų fotografijų, vaizdo ar garso įrašų tebėra nugulę fotografų, operatorių, laisvės kovų dalyvių ar tų dienų liudininkų privačiuose archyvuose? Taigi tokios iniciatyvos kaip „Virtualios barikados“ ne tik primena, bet ir skatina dalintis bei taip prisidėti prie istorijos išsaugojimo“, – sako A. Lekavičius.

Projektą „Virtualios barikados“ iš dalies finansuoja Vyriausybės kanceliarija, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaidrė 17

Fotografuoti neakivaizdinį Vilnių

Plačiau