Virtualiose paskaitose – įvairialypė Vilniaus istorija

2020 11 17 Renginiai

Kol muziejai uždaryti, Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu kviečia stebėti paskaitų ciklą „Istorijos miestui ir pasauliui“. Numatytu laiku paskaitos tiesiogiai transliuojamos portale 15min.lt, o nespėję į tiesiogines transliacjas, įrašus gali pamatyti muziejaus Youtube paskyroje.

Paskaitas skaitys Vilniaus universiteto istorikai – savo sričių specialistai, įvairių knygų autoriai, istorijos mokslo populiarintojai, televizijos veidai. Tarp prelegentų – Vilniaus universiteto rektorius, istorikas Rimvydas Petrauskas, taip pat Alfredas Bumblauskas, Irena Vaišvilaitė, Marija Drėmaitė, Tomas Vaiseta, Aivaras Ragauskas, Grigorijus Potašenko, Ryšardas Gaidis, Inga Zakšauskienė, Aelita Ambrulevičiūtė, Justina Kozakaitė, Inga Leonavičiūtė, Eligijus Raila.

„Paskaitose sužinosime, koks Vilnius buvo įvairiausiais laikotarpiais – nuo XIII iki pat XX amžiaus. Į sostinę žvelgsime ne tik – kaip kad dažnai būna – per politinę prizmę, bet įvairialypiu žvilgsniu, koks ir yra gyvenimas: atrasime slaptąjį radijo klausytoją Šaltojo karo metais, išgirsime to laiko radijo įrašų, susipažinsime su jų turiniu; pro akis nepraslys sovietmečiu Vilniuje susidaręs pamišimo trikampis – psichiatrijos ligoninės, kuriose kalėjo ir disidentai, atversime vieno iš jų bylą; domėsimės, ką sostinėje veikė ir kaip čia įsitvirtino sentikiai, ar dar begalime rasti jų pėdsakų; išgirsime, kokių gyvenimiškų paradoksų nutikdavo XIX amžiaus bajorų gyvenime; sužinosime, kokius namus tarpukaryje statėsi vilniečiai, koks Vilnius buvo, kai gyventojai naudojosi naktipuodžiais, ir koks jis tapo atsiradus moderniai kanalizacijai“, – paskaitų temas pristato vienas iš idėjos autorių, istorikas Norbertas Černiauskas.

Šiandien jau galima rasti keturių paskaitų įrašus:

 

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau