Valentino dieną – įsimylėti Vilniuje ir Vilnių

2020 02 13 Maršrutai

Vilnius – romantika alsuojantis miestas, kuriame už kiekvieno posūkio slypi meilės istorijos, tereikia žinoti, kur jų ieškoti. Sudėjome keletą Neakivaizdinio Vilniaus pasiūlymų, meilės dieną norintiems praleisti iš naujo pamilstant savo miestą ir drauge keliaujančius artimiausius žmones.

Maršrutas „Romantiškas Vilnius“

Romantiškąją Vilniaus dvasią siūloma pažinti pradedant nuo pasivaikščiojimų. Pirmiausia – po Valdovų rūmus, menančius istoriją apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę. Keliautojai kviečiami apsidairyti po Literatų gatvę, pakilti į šv. Jonų bažnyčios varpinę, pasiklausyti Oginskio muzikos prisėdus ant grojančio suoliuko K. Sirvydo skvere. Taip pat maršrute – pasimatymus įkvepianti „Obuoliuko“ plytelė ir meilės stiprumą liudijanti berniuko su kaliošu skulptūra, atkeliavusi iš Romaino Gary romano „Aušros pažadas“. Maršrutas veda ir į Subačiaus apžvalgos aikštelę, botanikos sodą ir paslaptingąją Meilės arką. Maršrutą „Romantiškas Vilnius“ rasite čia.

Meilės arka. Monikos Krilavičienės nuotr.

Visada romantiški atviri kiemeliai

Niekas taip nesuartina, kaip netikėti atradimai, patirti kartu. „Atvirų kiemelių istorijos“ – paslapčių pilnas Neakivaizdinio Vilniaus maršrutas, atveriantis ne tik senamiesčio kiemus, bet ir įdomiausias jų istorijas. Juo keliaudami, atrasite už kiemo vartų stovinčių skulptūrų, senojo Vilniaus architektūros.

Kiemelis Šv. Myklolo g. 9

Meilė Vilniui aprašyta knygose

Skaitėte „Silva Rerum“, „Vilniaus pokerį“ ar „Tūlą“? Įdomu, kur sukiojosi A. Mickevičiaus, o gal J. Ivanauskaitės kūrinių herojai? Maršrutas „Literatūrinis Vilnius“ skirtas tiems, kuriems literatūra – įkvėpimų ir atradimų šaltinis. Po kelių valandų pasivaikščiojimo jūsų vilnietiškos literatūros sąrašas bus papildytas naujais kūriniais, kuriuos būtinai norėsis perskaityti, o širdys – pripildytos nauja meile sostinei.

Literatų gatvė

Kviečiame susipažinti su įliteratūrintomis sostinės vietomis – gatvelėmis, aikštėmis, pastatais, kurie įkvėpė Vilniuje ar apie Vilnių kūrusius rašytojus, suteikė jų herojams namus, tapo jų kūrinių veiksmo vieta. Kelionėje lydės ir autorių tekstų ištraukos, kurios leis pasinerti į kitokio – literatūrinio – Vilniaus vizijas. Miestas kaip veiksmo vieta, miestas kaip dvasinių išgyvenimų erdvė, miestas kaip meilės objektas – čia rasite visko.

Skaidrė 17

Į pavasarį su Vilniaus „Rytų ekspresu“

Plačiau