Tėvo dienos savaitgaliui – maršrutas keliaujantiems vaikų pietų miego metu

2020 06 05 MaršrutaiNaujienos

„Neakivaizdinis Vilnius“ pristato maršrutą, pritaikytą keliauti su mažaisiais vežimėliuose. Pažintinis maršrutas „Gamtos taku su mažyliu“ driekiasi Pavilnių regioninio parko teritorijoje, Belmonto apylinkėse, o trunka maždaug tiek, kiek ir pietų miegas – apie valandą. Kol mažyliai miegos gryname ore, tėvai keliaus lengvai pravažiuojamais takeliais ir galės pasigrožėti gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – bei apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

Pūčkorių dvaro sodyba. TPavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos nuotr.

„Nuolat sulaukiame klausimų apie maršrutus, tinkamus tėvams su vaikiškais vežimėliais, tad nusprendėme pasiūlyti maršrutą, sukurtą specialiai jiems. Prasidėjusi vasara ir Tėvo diena – puiki proga jam pristatyti, tad kviečiame keliauti su šeima ir prisiminti, kad įspūdingų gamtos kampelių galima rasti nė neišvažiavus iš miesto,“ – apie naująjį maršrutą pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės, Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vadovė Sonata Griškienė.

(Ne)pažįstamas Belmontas

Nors daugelis Belmontą žino kaip pramogų, švenčių vietą, ši teritorija turi daugybę istorijos pėdsakų. Prie virš Vilnios upės iškilusio kalno jau XIX a. pradžioje ėmė kurtis ištaigingos vilos, veikė smuklė. Vaizdingose Belmonto apylinkėse vilniečiai mielai poilsiaudavo, romantiška aplinka traukė ir poezijos mėgėjus. Vilniaus universiteto studentai filomatai ir filaretai, vadovaujami poeto Adomo Mickevičiaus ir rašytojo Tomo Zano, Belmonto miške skaitydavo savo kūrinius, diskutuodavo visuomenei aktualiais klausimais.

Obelų sodas Vilnios slėnyje. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos nuotr.

Prie pat Belmonto – jau prieš keturis šimtmečius istoriniuose dokumentuose paminėtos Leoniškės, toliau – Pūčkorių dvaras, kunigaikščių laikus menanti patrankų liejykla ir net dinozaurų laikus atidengianti Pūčkorių atodanga. Visa tai – naujajame maršrute. Elektroninę jo versiją galima rasti čia, ten pat galima atsisiųsti ir spausdinimui namuose draugišką versiją.

Daugiau „Neakivaizdinio Vilniaus“ šeimoms

Miesto studijų platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt galima rasti ir daugiau maršrutų, tinkamų šeimoms su vaikais vežimėliuose. Tai – Viršuliškės, Žirmūnai, Šnipiškės, Žvėrynas, Pilaitė (išskyrus vieną objektą, informacija maršruto aprašyme). Įvertinus savo galimybes keliauti siauresniais senamiesčio šaligatviais ir akmenuotu grindiniu, tėvams su vežimėliais taip pat siūlomi maršrutai „Atvirų kiemelių istorijos“, „100 Lietuvos valstybingumo metų“ ir „Vilniaus pokeris“.

Vaikams, kurie Vilnių jau nori pažinti patys, rekomenduojama naudotis žaidimu-žemėlapiu „Vilnius vaikams“, spalvinti užduočių žemėlapį, o paaugliams – nerti į nuotykius skaitant komiksus „Vilnius. Eime!”. Juos ir žemėlapį „Vilnius vaikams“ nemokamai galima pasiimti Vilniaus turizmo centruose.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau