Nostalgiškas maršrutas: lietuvių kino klasikos kadrai Vilniaus senamiestyje

2021 11 04 MaršrutaiNaujienos

Pastaruoju metu Vilnius garsėja kaip tarptautinių kino produkcijų kino aikštelė – čia filmuojami žymių užsienio kūrėjų filmai ir serialai, dėl populiarių filmų kadruose matytų vietų čia traukia turistai. Tačiau verta prisiminti, kad sostinę, o ypač gražuolį senamiestį, filmams rinkosi ir lietuvių kino klasikos kūrėjai. Alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ drauge su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi pristato naują maršrutą „Kadras prie kadro“, sukurtą pagal penkių lietuviškų filmų filmavimo vietas.

Tvenkinio tiltelis Bernardinų sode (buvęs Jaunimo sodas). Kadras iš vaidybinio filmo „Gražuolė“ (1969 m.), 1:37 min. ir dabartinis šios vietos vaizdas.

Senamiesčio vaizdai – filmuose šeimai

Kino maršrutas supažindins su Vilniaus senamiestyje nufilmuotais lietuvių kino klasikos filmais, kurių pagrindiniai herojai yra vaikai. Lankytinos vietos parinktos remiantis filmais „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969 m.), „Naktibalda“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1973 m.), „Seklio Kalio nuotykiai“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1976 m.), „Andrius“ (rež. Algirdas Araminas, 1980 m.) ir „Aš esu“ (rež. Romas Lileikis, Stasys Motiejūnas, 1990). Tai – šeimos kino vakarui puikiai tinkantys filmai, galintys ne tik tapti pirma lietuviško kino klasikos patirtimi vaikams, bet ir nukelti į vaikystę suaugusiuosius, kurie augo su šiais filmais.

Literatų g. 7, siena. Kadras iš vaidybinio filmo „Aš esu“ (1990 m.), 9:51 min. ir dabartinis šios vietos vaizdas.

Kino klasiką kviečia nemokamai žiūrėti namuose

Maršruto kūrėjai prieš leidžiantis pasivaikščioti siūlo pažiūrėti visus minėtus filmus – jie nemokamai prieinami internete. Žiūrovai pamatys, kaip per 20 metų keitėsi Vilnius, o įveikę maršrutą galės palyginti, kaip jis atrodė tada ir dabar. Pažvelgus į maršrute pateikiamą filmo kadrą, galima paieškoti, kurioje vietoje stovėjo kino kamera ir iš kurio kampo buvo filmuojami veikėjai.

Švarco g. 1, vartai. Prancūzijos ambasada Vilniuje. Kadras iš vaidybinio filmo „Aš esu“, 1:58 min. ir dabartinis šios vietos vaizdas.

Kūrėjai siūlo filmus žiūrėti chronologiškai:

Maršrutą „Kadras prie kadro“ rasite ČIA. Maršrutą parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, partneriai – Lietuvos kino centras.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Riedlente per Vilnių

Plačiau