Neatrastas Vilnius nuguls ir žurnalo puslapiuose

2019 04 12 Naujienos

Alternatyvaus miesto studijų idėja „Neakivaizdinis Vilnius“ persikelia ir į žurnalo pavidalą. Leidinys, kuriame suguls pasakojimai apie mažiau atrastas sostinės erdves ir asmenybes, per skirtingus sluoksnius – istorinius pasakojimus, gatvėse pagautus kadrus ar gastronomiją – atsiskleis  įvairus ir kiek paslėptas šiuolaikinio Vilniaus veidas.

Žurnalo redaktorės Viktorija Bružaitė-Kazlauskienė ir Auksė Podolskytė tiki, jog šis leidinys suteiks galimybę skaitytojams į sostinę pažvelgti atitolstant nuo įprastinių klišių, atrasti Vilnių kaip įkvėpimo šaltinį.

„Sostinei tikrai reikėjo savo leidinio. Žurnalo, kuris būtų skirtas miestui atsiskleisti: asmenybėms ir idėjoms, kūrėjams ir
kūriniams, istorijoms ir skoniams… Per pastaruosius metus, kai aktyviai tyrinėju Vilnių įvairiose ekskursijose, kultūriniuose projektuose, sutikau ne vieną žmogų, kuris galėtų tapti dalimi miesto pasakojimo. Džiaugiuosi, kad šiandien jau galime vartyti pirmojo žurnalo puslapius“, – mintimis dalijasi Viktorija.

„Nors nesu vilnietė, tačiau Vilnius visuomet buvo artimas – ne tik todėl, kad užaugau visai netoliese. Todėl mane greitai suviliojo galimybė į šį, rodos, pažįstamą, bet iš tikrųjų gana neatrastą miestą pažvelgti giliau, ne per kasdienybės akinius. Žurnalo rengimas – be galo įdomus procesas. Sužinojau dalykų, apie kuriuos iki šiol nebuvau girdėjusi. Tikiuosi, kad ir žurnalo skaitytojai patirs tą patį. Norėčiau, kad skaitytojai nustebtų“, – sako Auksė.

Ką siūlo pirmasis numeris?

„Žiūriu į kuriamą skulptūrų parką kaip į eksperimentą: patikrinsime, ar jos pačios savaime gali padaryti aplinką kultūringesnę, ar gali piliečius įkvėpti būti geresnius“, – apie Viršuliškių parke apsigyvenusius betoninius aukštaūgius „vilniečius“ pasakojo skulptorius Mykolas Sauka.

Kuris tebeveikiantis gyvos muzikos klubas Vilniuje yra seniausias? Atsakymą į šį klausimą galima rasti Mato Mulevičiaus rašinyje. Autorius išskyrė šešis klubus, kurių du veikia iki šiandien.

Verčiame toliau. Rubrika „Rakursas“ skirta fotografijai. Čia miesto atspindžiai žaidžia dviejų skirtingų kartų fotomenininkų Ramūno Danisevičiaus ir Algimanto Kunčiaus kadruose. Jų susitikimas nepaprastai pavasariškas – balose.

Tai – tikrai ne viskas. Atsiverskite ir atraskite miesto istorijas.

Nemokamas žurnalas platinamas dešimtyje Lietuvos miestų. Pirmojo numerio ieškokite šiose vietose

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau