Nauji maršrutai romantiško Vilniaus pažinimui

2019 10 15 MaršrutaiNaujienos

Vilnius, 2018 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo Romantiškosios Europos maršrutą, alsuoja romantika. Lietuvos sostinė už kiekvieno kampo slepia meilės istorijas, tereikia žinoti, kur jų ieškoti. Pristatome maršrutus romantiškiems pasivaikščiojimams, kurie leis Vilnių pamilti iš pirmo žvilgsnio.

Meilės arka. Monikos Krilavičienės nuotr.

Romantiškąją Vilniaus dvasią siūloma pažinti pradedant nuo pasivaikščiojimų. Pirmiausia – po Valdovų rūmus, aplankant šalia jų įkurtą renesansinį sodą, kvepiantį Viduržemio jūros regiono augalais ir menantį istoriją apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę.

Keliautojai kviečiami apsidairyti po Literatų gatvę, pakilti į šv. Jonų bažnyčios varpinę, pasiklausyti Oginskio muzikos prisėdus ant grojančio suoliuko K. Sirvydo skvere. Taip pat maršrute – pasimatymus įkvepianti „Obuoliuko“ plytelė ir meilės stiprumą liudijanti berniuko su kaliošu skulptūra, atkeliavusi iš Romaino Gary romano „Aušros pažadas“. Nukakti siūloma ir į Subačiaus apžvalgos aikštelę, Belmonto parką bei Botanikos sodą.

Romantiško Vilniaus pasiveiksčiojimų maršrutą rasite čia, pilną „Go Vilnius“ išleistą Romantiškų atradimų lankstinuką rasite čia ir turizmo informacijos centruose. Jame – dar daugiau romantiškų idėjų Vilniuje: nuo viešbučių ir restoranų iki skrydžių oro balionu ir Vilniaus pasakojamų meilės istorijų.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau