Naujas maršrutas Vilniuje kviečia pakelti galvas ir išvysti senamiesčio pastogių paslaptis

2020 06 12 MaršrutaiNaujienos

„Neakivaizdinis Vilnius“ pristato maršrutą „Aukštyn galvą!”  ir kviečia keliauti tomis pačiomis senamiesčio gatvelėmis tik šįkart pakelti galvą aukštyn. Keliaujant šiuo maršrutu, senamiesčio pastatų pastogėse bus galima išvysti lipdinius, žmonių, gyvūnų ir mistinių būtybių skulptūras bei išlikusius istorinius reliktus, kurie paprastai lieka nepastebėti.

Pakėlus galvą galima pastebėti gyvūnų lipdinius ant namo Dominikonų gatvėje

„Vilnius – tarytum architektūros istorijos vadovėlis. Įvairių architektūros stilių detalės mums gali papasakoti apie savo laikmečio miestą ir madas. Pavyzdžiui, medinės galerijos senamiesčio kiemuose pasakoja apie renesanso laikus, kuomet dar nebuvo statomos laiptinės pastato viduje, o į kambarius buvo patenkama tiesiai iš lauko ar medinės galerijos. Užrašyti statybos ar rekonstrukcijos metai, savininkų inicialai, keisti simboliai ant pastato – kiekviena pastebėta detalė mums pasakoja vis naują istoriją,“ – pasakoja maršrutą sudaręs gidas Andrius Pavelko.

Virš vieno gražiausių Pilies gatvės balkonėlių slepiasi buvusio namo šeimininko inicialai

Pasivaikščiojimas užvertus galvą užtruks apie valandą ir leis aplankyti net septynioliką senamiestyje išsidėsčiusių objektų. Tiesa, keliaujantiems šiuo maršrutu ir negalintiems pasigirti tobula rega, rekomenduojama pasiimti teatro ar kitokius žiūronus, kad aukštai pastogėse esančius architektūros elementus būtų galima įžiūrėti lengviau.

Maršrutą „Aukštyn galvą!” galima rasti čia, o popierinę jo versiją nemokamai pasiimti Vilniaus turizmo informacijos centruose. Daugiau maršrutų, Vilnių atskleidžiančių kitokiais kampais – „Neakivaizdinio Vilniaus“ studijose.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau