Naujas maršrutas veda per kalvotą Šeškinę

2020 08 05 MaršrutaiNaujienos

Jei Šeškinės vardas jums iki šiol siejosi tik su transporto stotele, esančia pakeliui į didžiuosius Vilniaus prekybos centrus, metas pasivaikščioti naujuoju Neakivaizdinio Vilniaus maršrutu. Keliaudami stabtelsite prie dvylikos objektų, pasakojančių Šeškinės istoriją ir nukeliančių ne tik dešimtmečiais, bet ir tūkstantmečiais atgal.

Šeškinės gyvenamasis rajonas. A. Pavelko nuotr.

Šeškinės vietovardžio kilmė ir šiandien nėra iki galo aiški. Kalbininko Jono Jurkšto nuomone, vietovė kadaise galėjo priklausyti žmogui, pavarde Šeškas. Kita versija – Šeškinės vietovardis galėjo kilti ir nuo panašaus upelio ar ežero vandenvardžio. Istoriniuose šaltiniuose Šeškinė (Šeškiniai) pirmą kartą paminėta XIV a. (1390 m.). XVI–XIX a. vid. Šeškinės teritorija – medinių namų kaimas – priklausė LDK didikams Radviloms.

Statybos datą rodantys Šeškinės namai. A. Pavelko nuotr.

Medinių namelių, menančių Šeškinės kaimo laikus, galima rasti maršrute. Keliaudami taip pat išvysite daugiabučių rajonus, dėl kurių tuomečio inovatyvumo žmonės į Šeškinę kraustėsi net iš senamiesčio. Pamatysite, kur stovi Baltijos kelią žymintis koplytstulpis ir aplankysite tirpstančio ledyno padovanotą, vietinių mėgstamą laisvalaikio vietą gamtoje.

Šeškinės ozas. A. Pavelko nuotr.

Šie ir kiti objektai – Šeškinės maršrute, jį rasite ČIA. Vilniaus turizmo informacijos centruose nemokamai galima pasiimti popierinius maršrutus.

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau