Naujame maršrute – Ukrainos istorijos atspindžiai

2022 04 20 MaršrutaiNaujienos

Reikšdami solidarumą Ukrainai, pristatome naują maršrutą „Ukrainos istorijos atspindžiai“. Kurie pasaulyje garsūs muzikantai, kilę iš Ukrainos, koncertavo Vilniuje? O kuris ukrainiečių kilmės didikas išgelbėjo mūsų sostinę? Gilinkite žinias atrasdami Vilnių per kitos kultūros prizmę, o balandžio 23-24 d. dalyvaukite maršruto pristatyme.

Taraso Ševčenkos paminklas, nuotr. Donato Jokūbaičio

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė dėl to ir buvo didžioji, kad joje tilpo daug tautų. Štai Kunigaikštystės teritorijoje gyvenusi rusėnų etninė grupė XVII a. vid. skilo į dvi savarankiškas tautas – gudus ir dabartinės Ukrainos tautą. 

Lietuvos ir dabartinės Ukrainos valstybės žemės gyventojų ryšiai siekia dar karaliaus Mindaugo laikus. Per valdovų santuokas ir politinę veiklą LDK plėtėsi rusėnų žemių link perimdama rašto tradiciją ir patirdama tam tikrą kultūrinę įtaką. Nemažai LDK didikų giminių buvo kilę iš dabartinės Ukrainos žemių. Pavyzdžiui, Tiškevičių giminė, Ostrogiškiai, Oginskiai, Vyšnioveckiai. Jie taip pat formavo LDK politinę struktūrą. 

Paminklas Karaliui Mindaugui, nuotr. Donato Jokūbaičio

Sekdami maršruto, kurį parengė Donatas Jokūbaitis, takais, aplankysite su ukrainiečių kultūra susijusius paminklus, bažnyčias, cerkves bei kitus objektus. Įdomūs faktai, netikėti atradimai, dar nepažinta istorija – visa tai ir daugiau laukia parsisiuntus nemokamą mobiliąją programėlę „Neakivaizdinis Vilnius“.

Maršrutą „Ukrainos istorijos atspindžiai“ rasite ČIA.

Kviečiame registruotis į maršruto pristatymą balandžio 23 d. 11.00 val. lietuvių kalba ir 14 val. rusų kalba. Balandžio 24 d. 11 val. rusų kalba ir 14 val. lietuvių kalba.

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau