Maršrutas Vilniuje Prancūzijos mylėtojams: nuo Stendalio namų iki Napoleono viešnagės

2020 07 14 MaršrutaiNaujienos

Prancūzijos kultūra yra viena įtakingiausių Europoje, tad natūralu, kad ji turėjo įtakos ir Lietuvai bei jos sostinei. Belaukiant projekto „Atostogos Vilniuje“ organizuojamo Prancūziškų atostogų savaitgalio, kviečiame leistis į kelionę Vilniaus senamiesčiu, maršrutu „Prancūziškas Vilnius“.

Vilniaus istorijoje pėdsakus paliko tokios asmenybės kaip pirmasis Prancūzijos imperatorius, generolas Napoleonas Bonapartas, rašytojas Stendalis, Prancūzijos karalius Henrikas III. Vilniaus universitete dirbo Prancūzijos profesoriai, o apie Lietuvą rašė iš tos šalies atvykę keliautojai. Maršrute susipažinsite su vietomis ir objektais, žyminčiais istorinių Prancūzijos asmenybių veiklą Vilniuje.

Prancūzų institutas įsikūręs simbolinėje vietoje – čia trumpai gyveno vienas garsiausių Prancūzijos rašytojų. Agnės Katmandu nuotr.

Kuriame senamiesčio kiemelyje žaliavo Emanuelio Žilibero įkurtas botanikos sodas? Kur galima rasti prancūzų mokslininko Leono Fuko vardą nešančią švytuoklę ir kas bendro tarp Prancūzijos ir kasdien mūsų girdimo Katedros varpų skambesio? Apie visa tai sužinosite keliaudami naujuoju Tarptautinių studijų srities maršrutu.

Maršrutą rasite čia.
Visą Prancūziškų atostogų savaitgalio (liepos 17-19 d.) programą rasite čia.

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau