Madingame Naujamiestyje – pramoninės žvaigždės ir istorijos paslaptys

2019 04 11 Maršrutai

Kur Vilniuje galima rasti pastatą, kuris turėjo tapti didingiausia miesto bažnyčia, tačiau nebuvo pabaigtas ir galiausiai virto statybininkų „kultūrnamiu“? O kur pūpso visus permainų vėjus atlaikęs senas, mažytis bokštelis, it Dovydas stovintis priešais 27 aukštų Galijotą? Abu jie – Naujamiestyje. Šis rajonas – ne tik madingas bei dinamiškas, bet ir turtingas intriguojančiais praeities paminklais.

Naujamiestį pažinti iš istorinės pusės siūlo ką tik pasirodęs projekto „Neakivaizdinis Vilnius“ lankstinukas. A3 formato leidinyje rasite 5,7 km ilgio maršrutą, vedantį pro 11 objektų. „Šis rajonas savo įdomybių gausa gali konkuruoti su senamiesčiu, todėl buvo nelengva atrinkti tas keliolika vietų, atskleidžiančių daugialypį vietovės veidą. Nusprendžiau, kad smalsus miestietis visko turi „išragauti“ po truputį, todėl leidinyje pristatomos ir šventyklos, ir gamyklos“, – atskleidė lankstinuko sudarytojas, VšĮ „Gatvės gyvos“ gidas Albertas Kazlauskas.

Kas laukia Naujamiesčio maršrute?

Kelionę pradėję nuo Tauro kalno, išsiaiškinsite, kaip jis vadinosi anksčiau ir kokios kapinės ten veikė pusantro šimto metų. Taip pat – kas iš jų liko. Vėliau kirsite „Pogulianką“, atskleisite neišsipildžiusios Antano Vivulskio svajonės paslaptį, mintimis praeisite griežtą patikrą prie miesto sargybinės. Viename iš greta esančių kvartalų netikėtai atrasite dvarelio tipo namą su kolonomis, o už kelių šimtų metrų sukilėlio Simono Konarskio mirties vietą. Pabaigoje maršrutas pūstels pramoniniais vėjais – aplankysite dviejų garsių Vilniaus gamyklų kiemus, kuriuos kasdien lankė po penkis tūkstančių darbuotojų, o kartais – net kosmonautai.

Norite išbandyti šį maršrutą? Ieškokite lankstinuko Vilniaus turizmo informacijos centruose. Be Naujamiesčio, taip pat pasirodė Lazdynams ir Stoties rajonui skirti leidiniai. Kitus miesto kampelius norintys pažinti smalsuoliai neturėtų nuliūsti – netolimoje ateityje savo maršrutų sulauks dar daugiau miesto dalių.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama. 

Skaidrė 17

Į pavasarį su Vilniaus „Rytų ekspresu“

Plačiau