Ko nepraleisti Kultūros naktį? 10 renginių rekomendacijų

2020 09 22 Renginiai

Šiemet festivalis „Kultūros naktis“ iš jam įprasto birželio persikėlė į vėlyvą rugsėjį, tačiau tradiciškai džiugins turtinga programa. Rugsėjo 25 d. po visą miestą išsidėsčiusioje programoje – per 90 kultūros renginių: pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius. „Neakivaizdinis Vilnius“ išrinko renginių, kurių rekomenduoja nepraleisti, dešimtuką.

Kultūros apraiškos Dūmų kvartale

Naujosios Vilnios rajone įsikūręs Dūmų fabrikas – istorinio dalgių fabriko vietoje neseniai atidariusi kultūrinė erdvė. Organizatoriai „Kultūros nakties“ metu kviečia apsilankyti menininkų parodose, dalyvauti orientaciniame-pažintiniame žaidime „Nauji atradimai Naujojoje Vilnioje“, jungtis prie kūrybinių dirbtuvių, koncerto bei muzikos ir video projekcijų pasirodymo.

Kur? Dūmų g. 5
Kada?  18:00 – 23:00
Daugiau informacijos. (Reikalinga registracija)

Dūmų fabrikas. S. Žiūros nuotr.

Kala Sound System

Proga apsilankyti industriniame Kirtimų rajone bei Skulptūros ir vitražo centre. Dienos metu čia dirbantys menininkai atveria savo teritoriją garsui nakčia. Garso takelį kultūros nakčiai ruošia William „Bilwa” Costa ir Daina Dieva (JAV/LT), Samopal System DJ Emkidu ir DJ Matomatika, Elektroplazma, Eglė Gud1 ir Kala Sound System. III Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis ir Vytautas Juozėnas pristatys vaizdų programą.

Kur? Dariaus ir Girėno g. 25
Kada? 20:00 – 02:00
Daugiau informacijos

Kala Sound System. Teodoro Malinausko nuotr.

SIRENOS’20: audioturas „Unwelcome“

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ siūlo įsiklausyti į šiandieniniame diskurse dažnai aptariamų Vilniaus miesto vietų ir objektų alternatyvias istorijas audiogide. Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, skulptūra „Krantinės arka“, Žaliasis tiltas, Šnipiškių ir Užupio rajonai, Profsąjungų rūmai, Vilniaus Šv. diakono Stepono bažnyčia – tai septynios stotelės, kuriose klausytojai išgirs netikėtas, drąsias ir ironiškas istorijas, atskleidžiančias šių vietų svarbą kultūriniuose kontekstuose, kartais absurdišką jų realybę, nepagrįstą kritiką ar tapimą nepalankios įvykių sekos aukomis. Ant žemės prie kiekvieno objekto savarankiškai keliaujantis žiūrovas ras specialius lipdukus su QR kodais, kuriuos nuskaičius išmaniuoju įrenginiu išgirs pasakojamas istorijas.

Kur? Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, skulptūra Krantinės arka, Žaliasis tiltas, Šnipiškių ir Užupio rajonai, Profsąjungų rūmai, Vilniaus Šv. diakono Stepono bažnyčia
Kada? Jums patogiu metu, rugsėjo 24 – spalio 11 d.
Daugiau informacijos

„Krantinės arka“. S. Žiūros nuotr.

Teismo istorijos

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dar plačiau atveria duris „Kultūros nakties“ dalyviams ir kviečia užsukti į Teismo rūmus. Dalyvių laukia vaizdo projektas, kuriame galima išgirsti pasakojimus apie teisėjų darbo specifiką, įkalinimo įstaigose konfiskuotų uždraustų daiktų paroda ir, žinoma, ekskursijos po Teismo rūmus – posėdžių sales, laikino sulaikymo kameras, Teismo patalpas, iš kurių atsiveria vaizdas į buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

Kur? Gynėjų g. 6
Kada? 18:00 – 21:00
Daugiau informacijos (reikalinga registracija)

Vertikalaus šokio pasirodymas „Kūrėjo kodas“

VšĮ „CODOS projektai“ pristato vertikalų šokį – „Kūrėjo kodas“ Vilniuje ant Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro fasado. Vertikalus šokis – tai unikali meno rūšis, jungianti šiuolaikinio cirko, oro akrobatikos elementus ir klasikinį šokį neįprastoje erdvėje – ant sienos.

Kur? A. Vienuolio g. 1
Kada? Rugsėjo 25 d., 21:30-22:00 ir 22:30-23:00; rugsėjo 26 d., 21:30-22:00 ir 22:30-23:00
Daugiau informacijos (reikalinga registracija)

Interaktyvi instaliacija „Išnykstanti siena“

Goethe‘s Institutas kviečia dalyvauti interaktyvioje instaliacijoje „Išnykstanti siena“, kurioje – daugiau nei šimtas mėgstamiausių jūsų citatų, lietuvių, vokiečių bei kitomis Europos kalbomis išgraviruotų ant 6000 medinių kaladėlių, sudarančių dviejų metrų aukščio sieną. Nesvarbu, ar tai Imanuelio Kanto mintys, „Bitlų“ dainos eilutė, frazė iš filmo „Amelija iš Monmartro“, ar Lietuvos rašytojų citatos. Nuo Šekspyro „Būti ar nebūti“ iki Mamontovo „Popsas užkniso juodai“ – instaliacijoje atrasite europietiškos mąstysenos koncentratą, o mėgstamiausią citatą galėsite pasiimti namo.

Kur? Rotušės aikštė
Kada? 18:00 – 22:00
Daugiau informacijos

instaliacija „Išnykstanti siena“. Felix Rettberg nuotr.

Gatvės meno projektas „Sienos prisimena“

Sostinės Vokiečių gatvėje bus įgyvendintas gatvės meno kūrinys iš ciklo „Sienos prisimena“. Tai jau šeštas šio ciklo, dedikuoto Vilniaus žydų kvartalo istorinei atminčiai, kūrinys sostinėje. Gatvės meno kūrinys, sukurtas pagal autentišką nuotrauką iš Vilniaus žydų kvartalo klestėjimo laikų, bus įgyvendinamas visos dienos eigoje bei atidengtas vakare, vykstant Kultūros nakties renginiams. Visą procesą bus galima stebėti gyvai.

Kur? Vokiečių g. 18 (ant kampo su Šv. Mikalojaus g.)
Kada? 18:00 – 22:00
Daugiau informacijos

Projekto „Sienos prisimena“ piešinys. Organizatorių nuotr.

Naktinė ekskursija po Bernardinų istorinį-architektūrinį ansamblį

Mažesnieji broliai (pranciškonai bernardinai) vilniečius ir miesto svečius kviečia užsukti į Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią, pavaikščioti po vienuolyno ansamblį, kuriame naujai atsivėrė įspūdingos erdvės. Ekskursijos metu ne tik sužinosite nuo XV a. vid. prasidėjusią Bernardinų istoriją, bet ir turėsite progą išvysti atnaujintas senojo ansamblio erdves bei pajusti iki dabar išlikusią tų laikų dvasią. Pavaikščiosite senojo vienuolyno koridoriais, nusileisite į bažnyčios požemius ir gynybinių bokštelių sraigtiniais laiptais pakilsite į palėpę. O ten išvysite vieną įspūdingiausių Vilniaus senamiesčio bažnyčių bokštų ir stogelių panoramą!

Kur? Maironio g. 10
Kada? 21:00 – 23:00
Daugiau informacijos (reikalinga registracija)

Bernardinų bažnyčia

Trumpi, bet filmai: lietuviškos istorijos

Tradiciškai lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia Kultūros naktį praleisti žiūrint trumpus filmus! Šiais metais programą pristato agentūros organizuojamas Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Programoje „Trumpi, bet filmai: lietuviškos istorijos“ žiūrovai išvys pastaraisiais metais sukurtus lietuvių kūrėjų darbus, kurie 2020 m. dalyvavo festivalio nacionaliniame konkurse: „Žonglierius“ (rež. Skirmanta Jakaitė), „Kaukazas“ (rež. Laurynas Bareiša), „Šeima“ (rež. Titas Laucius), „Nacionalinės premijos laureatų vaikai“ (rež. Kamilė Milašiūtė) ir „Kvarcas“ (rež. Odeta Riškutė, Klaudija Matvejevaitė). Penkios istorijos kvies atsigręžti į paslaptingąją gyvenimo pusę, įsiklausyti į savo vidinį balsą ir kartu pasijuokti iš visiems gerai pažįstamų kasdienių situacijų.

Kur? Šiltadaržio g. 6
Kada? 20:00-21:03 ir 21:40-22:43
Daugiau informacijos (reikalinga registracija)

„Trumpi, bet filmai“. M. Mikulėno nuotr.

„Eiti ramybėn“ (Rež. Phil Von)

Garso ir vaizdo instaliacija „Eiti ramybėn“ atsirado prancūzų elektroninės muzikos kūrėjui Phil Von netikėtai atradus M. K. Čiurlionio muzikos pasaulį, dovanojantį vidinę harmoniją ir ramybę. M. K. Čiurlionio namai kviečia Kultūros naktį nusileisti į istorinį rūsį tiesiai po kambariu, kuriame prieš šimtą metų skambėdavo paties M. K. Čiurlionio skambinama muzika ir panirti į metamorfozinį garsų ir vaizdų fantazijos pasaulį, užmiršti lekiantį laiką ir „Eiti ramybėn“.

Kur? Savičiaus g. 11
Kada? 18:00-23:00
Daugiau informacijos (reikalinga registracija)

Visą Kultūros nakties programą rasite čia, visi jos renginiai – nemokami.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau