2017 m. Lietuva minėjo ne tik Reformacijos 500-ąsias metines, bet ir architekto Johano Kristupo Glaubico 250-ąsias mirties metines. J. K. Glaubicas – ne tik aukščiausios klasės menininkas, bet ir nepaprastai tolerantiškas žmogus, dirbęs visų konfesijų užsakovams. Dar ir šiandien galime grožėtis įstabiais Glaubico kūriniais, ypač esančiais sakraliniuose objektuose. Glaubicko pavardė siejama su išskirtiniu Vilniaus baroku, kuris dar vadinamas Johano K. Glaubico baroku, arba Vilniaus baroko mokykla. Ši savita baroko mokykla darė įtaką beveik visai LDK teritorijai.
Evangelikas liuteronas Johanas Kristupas Glaubicas – pagrindinis šios mokyklos stiliaus, neturinčio analogų Europos baroko architektūroje, formuotojas ir produktyviausias architektas – į Vilnių atvyko iš Silezijos.. Vienas svarbiausių jo mokyklos bruožų – ypač aukšti, liekni, ažūriniai pagrindinio fasado bokštai.
Vienas svarbiausių J. K. Glaubico kūrinių – Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia ir jos varpinė.
Šv. Jonų bažnyčia yra halinė, trinavė su 7 koplyčiomis. Šios bažnyčios statybos pradžia siejama su Lietuvos krikštu. Jos planas ir vidaus erdvė iki šių dienų tebeišlaikė gotikinę struktūrą.
Užburiantį, vargonus primenantį, barokiniais architektūros akordais skambantį, iš Didžiojo Vilniaus universiteto kiemo atsiveriantį pagrindinį bažnyčios fasadą ir Vilniaus panoramoje dominuojančią varpinę sukūrė pats J. K. Glaubicas.
J. K. Glaubicas suprojektavo ir Šv. Jonų bažnyčios altorių ansamblį, neturintį analogų Lietuvos bažnyčių dailėje.
Jis taip pat išpuošė, perstatė, išdailino evangelikų liuteronų pastatus Vokiečių gatvėje, pastatė Šv. Kotrynos ir Misionierių bažnyčių bei Švč. Trejybės cerkvės (bazilijonų) bokštus, koplyčias ir Bazilijonų vartus, taip pat sukūrė vėlyvojo baroko stiliaus Šv. Dvasios cerkvės interjerą (Aušros vartų g. 10) bei Šv. Onos bažnyčios altorius, rekonstravo Olizarų rūmus Bernardinų gatvėje. Daug jo kūrinių iškeliavo užmarštin, tarp neišlikusių jo kūrinių ir rekonstruotas katedros fasadas (1752 m. ), Rotušės bokštas ir fasadas (1749–1753 m.), senosios žydų sinagogos ir liuteronų kapinių koplyčios interjerai (1749–1751 m., 1759–1762 m.).
Likimo ironija, 1767 m. kovo 30 d. J. K. Glaubicą ištiko nelaiminga mirtis. Tikrindamas mūrininkų darbą, pats nukrito nuo pastolių. Jis buvo palaidotas tuometinėse liuteronų kapinėse, buvusiose Radvilų žemėje, Liejyklos g.
Šio architekto vardas kol kas įamžintas tik vienoje Vilniaus miesto vietoje – Tarandės mikrorajone driekiasi J. K. Glaubico vardu pavadinta gatvė.