Vokiškas Vilnius • Neakivaizdinis Vilnius

Vokiškas Vilnius

Daugiau, nei Vokiečių gatvė

Pirmieji vokiečiai į Vilnių atvyko dar karaliaus Mindaugo laikais. Tuo metu Vilniuje pradėjo kurtis vokiečių bendruomenė, kurios indėlis į miesto ekonominį ir kultūrinį gyvenimą – neginčijamas.

Visi esame girdėję apie LDK didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškus Hanzos miestams, bet ar teko kada girdėti apie Karaliaus Mindaugo II laiškus apie Lietuvą? Ar žinote, kokiu vardu pavadintas didysis Vilniaus katedros varpinės varpas? Ar girdėjote, kokiame Vokietijos mieste galima rasti ne vieną lietuviškąjį Vytį? Vaikščiodami šiuo maršrutu galbūt kitomis akimis pažvelgsite į vieno iškiliausių vėlyvojo baroko architektų sukurtus darbus Vilniuje, prisiminsime, kokį neįkainojamą dokumentą Berlyno archyve surado profesorius Liudas Mažylis, išgirsite kokius viduramžiškus ženklus galima aptikti šiandieninėje muzikos grupės „G&G Sindikatas“ apdainuotoje Vokiečių gatvėje? Tai – vos keletas su vokiškąja kultūra susijusių pėdsakų Vilniuje. Naujos žinios ir atradimai paskatins pasižiūrėti į patį Vilnių kitu kampu ir leistis į gilesnius Lietuvos ir Vokietijos istorinių bei kultūrinių ryšių tyrinėjimus.

Maršruto žemėlapis

1. Katedros aikštė, Gedimino paminklas

Pirmieji atvykėliai į Vilnių iš vokiškų kraštų buvo katalikų dvasininkai, vienuoliai pranciškonai, taip pat pirkliai. Jie užsiėmė sielovada, vienuolia...

1 9

Skaidrė 119

Vazonas

Plačiau