Ar labai pasikeitė Vilnius per 700 metų? Viena vertus, neatpažįstamai. Miestas plėtėsi, keitėsi architektūros stiliai, miestą siaubė gaisrai, karai, kilo sukilimai, Vilnius klupo ir vėl kėlėsi, stiprėjo, augo ir gražėjo. Buvo statomos bažnyčios, mokymo įstaigos, tiesiamos naujos gatvės, plėtėsi verslai, amatai, kūrėsi menai. Ir nors ne vieni norėjo Vilnių pavergti ir užgrobti, jis viską išgyveno ir išliko laisvas.
Toks pats laisvas, koks buvo ir prieš 700 metų. 1323 m. Gediminas kvietė riterius, prekiautojus, gydytojus, kalvius, batsiuvius, malūnininkus, kitus amatininkus atvykti į Vilnių, užsiimti prekyba ir išpažinti tikėjimą be jokių apribojimų. Tai gal nuo Gedimino laiškų, rašytų prieš 700 metų, vis dėlto niekas nepasikeitė? Vilnius ir tada, ir dabar toks pats laisvas, tolerantiškas ir atviras.
Šis maršrutas – tarsi kelionė po Vilnių laiko mašina. Laikotarpiai keis vienas kitą: sutiksime tardomą Zigmantą Sierakauską, vėliau išvysime, kaip Antanas Vivulskis projektuoja bažnyčią, dalyvausime pirmųjų blokinių namų statybose, o vėliau grįšime į XVII a. ir stebėsime, kaip iš bastėjos šaudo patrankos. 30 istorinių vietų, 30 skirtingų laikotarpių istorijų. Gal po šio maršruto bus lengviau sau atsakyti į paprastą klausimą – ar labai pasikeitė Vilnius per 700 metų?