Išeik į kiemą

„Išeik į kiemą“ – tai žaidimas-kelionė po Vilniaus rajonus, kurioje šeimos drauge su savo vaikais galės pasinerti į smagų miesto tyrinėjimo nuotykį! Skirtingų rajonų maršrutuose laukiančios užduotys skatins 6–10 metų vaikus mąstyti, pastebėti detales juos supančioje aplinkoje, gilinti žinias apie mieste esančius objektus ir domėtis savo rajonu. O galbūt dar nematytą gatvelę ar už kampo besislepiantį objektą pirmą kartą atras ne tik mažieji žygeiviai, bet ir juos lydintys kompanionai? Pirmieji „Išeik į kiemą“ maršrutai pakvies apsilankyti Žvėryne ir Naujamiestyje.

 „Išeik į kiemą Žvėryne“ – tai sekos žaidimas, kuriame įvairios su Žvėrynu susijusios užduotys bus atrandamos jungiant tašką A su tašku B. Visai kaip knygelėje „Sujunk taškus“! Tik šįkart jie bus jungiami ne ranka vedžiojant pieštuką, o savo kojomis. Žygeiviai maršrutą pradės prie Vingio parko tilto, o keliaudami skirtingomis gatvelėmis turės atsakyti į klausimus apie juos supančią aplinką. Be maršruto nuorodų ir įvairių klausimų, leidinyje taip pat rasite informacijos apie objektus – taigi su Žvėrynu ne tik susipažinsite, bet ir išties jį pažinsite!

 • Skirta 6–10 m. vaikams.
 • Maršruto trukmė 1,5–2 val.

„Išeik į kiemą Naujamiestyje“ – tikras raidžių detektyvas, kurį išnarplioję nuotykių ieškotojai sužinos atsakymą į klausimą, susijusį su 1925–1939 m. Naujamiestyje veikusia stambiausia radijo aparatūros gamykla Vilniaus krašte. Naudodamiesi maršrute nurodytomis koordinatėmis, jie atras įvairių objektų, savo pavidalu primenančių vienos ar kitos raidės formą, – taip rinkdami raides bandys įminti Naujamiesčio mįslę. Parengtame leidinyje po pagrindiniu klausimu pateikiami skaičiais pažymėti langeliai raidėms įrašyti – tai garantuos, kad raidės nepasimes kelyje!

 • Skirta 6–10 m. vaikams.
 • Maršruto trukmė 1,5–2 val.
 • Į šį maršrutą rekomenduojama pasiimti rašiklį.

„Išeik į kiemą Užupyje ir Paupyje“ kviečia išnaršyti už Vilnelės esančius Vilniaus rajonus, rasti juose pasislėpusias vietas bei jų istorijas. Sekantys knygute, kiekviename puslapyje ras užuominų į taškus, kuriuos turėsi atrasti. Apsilankyk unikalioje valstybėje, įkurtoje miesto gyventojų, pastebėk meno kūrinius ir įsiklausyk į visoje kelionėje lydintį vandens čiurlenimą.

 • Skirta 6–12 m. vaikams.
 • Maršruto trukmė 1,5–2 val.

„Išeik į kiemą Justiniškėse“ kviečia pažinti šį Vilniaus mikrorajoną žaidžiant. Šypsenų alėjoje nuo Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos iki Justiniškių turgaus mažųjų miestiečių laukia penki piešiniai-trafaretai su užduotimis: šuoliuoti kaip elniui, įveikti katino iššūkį, atspėti gyvūnų pėdsakų mįslę, šokinėti klases, nuspalvinti paukščius. Piešinių autorius – menininkas Linas Kaziulionis. Projekto idėją įkvėpė Justiniškėse gyvenęs žymus gamtininkas Ričardas Kazlauskas.

 • Skirta vaikams iki 10 m.
 • Žaidimų trukmė neribojama

Leidinių platinimo vietos:

 • Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 2
 • Vilniaus miesto savivaldybės administracija, Konstitucijos pr. 3 (I aukštas)