Išeik į kiemą

„Išeik į kiemą“ – tai žaidimas-kelionė po Vilniaus rajonus, kurioje šeimos drauge su savo vaikais galės pasinerti į smagų miesto tyrinėjimo nuotykį! Skirtinguose rajonuose laukiančios užduotys skatins 6–10 metų vaikus mąstyti, pastebėti detales juos supančioje aplinkoje, gilinti žinias apie mieste esančius objektus ir domėtis savo rajonu. O galbūt dar nematytą gatvelę ar už kampo besislepiantį objektą pirmą kartą atras ne tik mažieji žygeiviai, bet ir juos lydintys kompanionai?

„Išeik į kiemą Antakalnyje“ – Nuo mitinių būtybių iki rūšiavimo grafičio – tokie atradimai laukia visų vaikų su tėveliais ir seneliais Antakalnyje su nauju sekos žaidimu-kelione „Išeik į kiemą Antakalnyje“. Tai – jau šeštas Vilniaus rajonas, žaismingu projektu atveriamas jauniesiems miesto tyrinėtojams, turintiems smalsumo geną.

12 užuominų vaikštant po vieną žaliausių ir seniausių Vilniaus rajonų Antakalnį ne tik nuves prie senovinių mitinių būtybių su liūto kūnu, freskos su žymiausiais sostinės pastatais, seniausios miesto liepos, rūšiavimui skirto piešinio ant sienos ar žmogbeždžionių skulptūros, bet ir atskleis, kaip anksčiau būdavo džiovinami rūbai ar remontuojami automobiliai, taip pat kur galima rasti purvo virtuvėlę, slidžių tipį, laipynes, šaškių ir šachmatų stalą.

Nors maršrutas turi nuoseklią seką, tačiau dalyviai gali nuklysti, vėl grįžti, jeigu tik pastebi kažką įdomaus pakeliui. Todėl maršruto trukmė yra sąlyginė – nuo 1,5 val. iki tiek, kiek nenusibos vaikams ir nepavargs tėvai.

Leidinį „Išeik į kiemą Antakalnyje“ galite parsisiųsti ČIA.

 • Skirta 6–10 m. vaikams.
 • Maršruto trukmė 1,5–2 val.

 „Išeik į kiemą Grigiškėse“ – kviečia pažinti Grigiškes žaidžiant. Mažajame skersgatvyje, esančiame netoli upės, mažųjų miestiečių laukia menininko Povilo Kupčinsko išmargintos gatvelės, kuriose vaikai gali spalvinti, sujungti piešinio taškelius, įveikti labirintą ar šokinėti „klases“. Tarp visų užduočių „nardo“ žuvys ir „guli“ išbarstyti žaisliukai. Šiuos elementus, pasakojančius įdomiąsias Grigiškių istorijas, padėjo atrinkti gidė-istorikė Angelina Zaleckaitė. Projekto idėją įkvėpė šalia veikusi žaislų parduotuvė ir Vokės upėje neršiančios lašišos.

 • Skirta vaikams iki 10 m.
 • Žaidimų trukmė neribojama

„Išeik į kiemą Justiniškėse“ kviečia pažinti šį Vilniaus mikrorajoną žaidžiant. Šypsenų alėjoje nuo Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos iki Justiniškių turgaus mažųjų miestiečių laukia penki piešiniai-trafaretai su užduotimis: šuoliuoti kaip elniui, įveikti katino iššūkį, atspėti gyvūnų pėdsakų mįslę, šokinėti klases, nuspalvinti paukščius. Piešinių autorius – menininkas Linas Kaziulionis. Projekto idėją įkvėpė Justiniškėse gyvenęs žymus gamtininkas Ričardas Kazlauskas.

 • Skirta vaikams iki 10 m.
 • Žaidimų trukmė neribojama

 „Išeik į kiemą Žvėryne“ – tai sekos žaidimas, kuriame įvairios su Žvėrynu susijusios užduotys bus atrandamos jungiant tašką A su tašku B. Visai kaip knygelėje „Sujunk taškus“! Tik šįkart jie bus jungiami ne ranka vedžiojant pieštuką, o savo kojomis. Žygeiviai maršrutą pradės prie Vingio parko tilto, o keliaudami skirtingomis gatvelėmis turės atsakyti į klausimus apie juos supančią aplinką. Be maršruto nuorodų ir įvairių klausimų, leidinyje taip pat rasite informacijos apie objektus – taigi su Žvėrynu ne tik susipažinsite, bet ir išties jį pažinsite!

Leidinį „Išeik į kiemą Žvėryne“ galite parsisiųsti ČIA.

 • Skirta 6–10 m. vaikams.
 • Maršruto trukmė 1,5–2 val.

„Išeik į kiemą Naujamiestyje“ – tikras raidžių detektyvas, kurį išnarplioję nuotykių ieškotojai sužinos atsakymą į klausimą, susijusį su 1925–1939 m. Naujamiestyje veikusia stambiausia radijo aparatūros gamykla Vilniaus krašte. Naudodamiesi maršrute nurodytomis koordinatėmis, jie atras įvairių objektų, savo pavidalu primenančių vienos ar kitos raidės formą, – taip rinkdami raides bandys įminti Naujamiesčio mįslę. Parengtame leidinyje po pagrindiniu klausimu pateikiami skaičiais pažymėti langeliai raidėms įrašyti – tai garantuos, kad raidės nepasimes kelyje!

Leidinį „Išeik į kiemą Naujamiestyje“ galite parsisiųsti ČIA.

 • Skirta 6–10 m. vaikams.
 • Maršruto trukmė 1,5–2 val.
 • Į šį maršrutą rekomenduojama pasiimti rašiklį.

„Išeik į kiemą Užupyje ir Paupyje“ kviečia išnaršyti už Vilnelės esančius Vilniaus rajonus, rasti juose pasislėpusias vietas bei jų istorijas. Sekantys knygute, kiekviename puslapyje ras užuominų į taškus, kuriuos turėsi atrasti. Apsilankyk unikalioje valstybėje, įkurtoje miesto gyventojų, pastebėk meno kūrinius ir įsiklausyk į visoje kelionėje lydintį vandens čiurlenimą.

Leidinį „Išeik į kiemą Užupyje ir Paupyje“ galite parsisiųsti ČIA.

 • Skirta 6–12 m. vaikams.
 • Maršruto trukmė 1,5–2 val.

Leidinių platinimo vietos:

 • Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 2
 • Vilniaus miesto savivaldybė, Konstitucijos pr. 3 (I aukštas)