Žurnalo vasaros numeryje – daržininkystė, aviliai ant stogo ir barokiniai bokštai

2020 06 23 Naujienos

Vasara! Teisingai kadaise pastebėjo Alfonsas Nyka-Niliūnas – vien šiuo žodžiu galima pasakyti labai daug. Į „Neakivaizdinio Vilniaus“ vasaros numerį sutalpinome daržus ir avilius, išnykusius bokštus ir pajūrio dvelksmą radijo bangomis, įdomų pokalbį ir… Pavartykite ir patys pamatysite.

Pradedame nuo pasakojimo apie daržininkystę mieste. Praeityje užaugintos gėrybės gelbėdavo nuo nepritekliaus, tačiau kas šiandien skatina savo laisvą laiką paaukoti lysvėms? Atsakymų ieškojome Antakalniečių ir Pilaitės daržininkų bendruomenėse. Pastarasis įsikūręs visai šalia kūrybinių dirbtuvių „Beepart“, kurios atsidūrė šio numerio viršelyje.

Ar kada esate pastebėję avilių mieste? Gaudžianti bičių kaimynystė įsikūrusi aukštai – ant stogų ar balkonuose, todėl dažniausiai nematoma. Tačiau ji egzistuoja ir taip bitininkams leidžia palaikyti glaudesnį santykį su gamta, atsipalaiduoti ir „susigiminiuoti“ su bendraminčiais.

Aukščiau pažvelgti skatina ir istorinė tema – vienas iš žurnalo autorių rašo apie bokštus, kurių šiandien Vilniuje nebepamatysime. Griuvus jiems, pasibaigė ir baroko epocha.

Šio numerio vilnietis – nekomercinio turinio puoselėtojas Domininkas Kunčinas. Ore.lt redaktorius, alternatyvios muzikos apžvalgininkas – tai tik dalis jo veiklų. Viena mėgstamiausių pašnekovo vietų – Karoliniškių kraštovaizdžio draustinis, po kurį siūlome pasivaikščioti nauju ornitologiniu maršrutu.

Naujo numerio ieškokite Vilniuje ir kituose šalies miestuose, o kito laukite rugsėjį.
Jei turite pasiūlymų, pastabų ar norėtumėte platinti žurnalą, brūkštelkite labas[eta]neakivaizdinis.lt.

Vytautės Ribokaitės nuotr. Žurnalo viršelyje – Igno Nefo nuotr.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau