Vokiečių gatvės kiemelyje plaka neoninė širdis: menininkai ir mokslininkai susivienijo instaliacijai „Cardio“

2021 01 27 NaujienosRenginiai

Vokiečių g. 13A atsidarė paroda „Cardio“ – širdies temą nagrinėjantis šviesos, garso ir floristikos projektas. Paroda atsidarė meną ir mokslą vienijančios „Mokslo ir meno laboratorijos“ įkurtoje erdvėje, pritaikytoje stebėti iš lauko. Parodos kūrėjus – kompozitorę Agnę Matulevičiūtę, floristę Simoną Vaškytę ir šviesų dailininką Julių Kuršį meninio tyrimo metu konsultavo gydytoja kardiologė Loriana Kilaitė.

Instaliacijoje švyti dvi gerai pažįstamos figūros: anatominis širdies modelis ir širdies simbolis iš populiariosios kultūros. Anot menininkų, tai išryškina dvilypumo, dualumo, reprezentacijos, interpretacijos temas. Šviesos objektus papildo Agnės Matulevičiūtės sukurta muzika, kurioje interpretuojami ir širdies echoskopijos metu girdimi garsai.

Neonas apšviečia augalų kompoziciją. Kūrėjai sako, kad augalai instaliacijoje atsirado tada, kai pradėjo kvestionuoti, iš kur mūsų kultūroje atsirado visų naudojamas širdelės simbolis. Pasirodo, jis kildinamas iš senovės Graikijoje augusio neidentifikuoto augalo formų. Floristė Simona Vaškytė pažymi, kad gėlės neatsiejamos nuo meilės: pirmas pasimatymas, vestuvės, vaiko gimimas, laidotuvės – visur nešamos gėlės, kaip meilės išraiška. Instaliacijoje panaudotos medžių šaknys ir hiacintai, kurie per visą parodos laikotarpį keisis – stiebsis iš savo svogūnėlių, skleisis, žydės ir vys.

Parodą ir visą kompozicijos kaitos procesą ištisas tris savaites žiūrovai galės ne tik pamatyti per Vokiečių g. 13A esančio pastato vitriną, bet ir saugiai bei patogiai stebėti internetu. Instaliacija bus tiesiogiai transliuojama ČIA visą parodos eksponavimo laiką, 24 val. per parą. Tai leis žiūrovams išgirsti garso takelį, stebėti šviesos objekto ir augalų kompozicijos pokyčius. Na, o miestiečiai, per artimiausias savaites praeisiantys pro instaliaciją, prie jos ras ir nostalgiškos, širdele papuoštos „Love is…“ kramtomosios gumos.

Vasario 14 d. kūrėjai kviečia švęsti meilės dieną stebėti parodos uždarymo koncertą „Love is…“. Jame savo kūrybos dainas ir keletą legendinių meilės dainų cover‘ių atliks parodos kompozitorė Agnė Matulevičiūtė su Edvinu Kopcevu.

Paroda veiks iki vasario 14 d.
Projekto organizatorius: Urbanistinis draustinis
Projekto partneriai: MMLAB, Vilniaus miesto savivaldybė
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Dainiaus Putino nuotraukos

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau