Vinco Mykolaičio-Putino butas-muziejus kviečia į unikalią garsinę patirtį

2021 10 11 NaujienosRenginiai

„Net nuėjo šiurpai“ – kartais sakome apie kažką viduje palietusią muziką.  O kokius garsus ir reakcijas kūne galėtų sukelti autentiški Vinco Mykolaičio-Putino buto-muziejaus daiktai, jei gerai į juos įsiklausytume? Ar galėtume patirti erdvę vien jos garsų pagalba?

ASMR įrašymas muziejuje. T. Valentinaičio nuotr.

ASMR (akronimas – autonominė sensorinė meridionalinė reakcija) reiškia fizinį pojūtį: euforiją ar gilią ramybę, kartais kūno dilgčiojimą, sukeltą hiper-realistiškos audio patirties.  ASMR kaip reiškinys prasidėjo apie 2010-uosius, o dėl savo realistiško, stipriai atpalaiduojančio poveikio kūne, netruko išpopuliarėti tarp Youtube video žiūrovų.

Vinco Mykolaičio-Putino buto-muziejaus interjeras. M. Česlikausko nuotr.

Lietuvoje kol kas analogų neturintis Vinco Mykolaičio-Putino buto-muziejaus projektas „ASMR muziejuje“ pritaiko išskirtinai populiarų šiuolaikinį internetinį reiškinį tradicinei kultūrinei erdvei. Vizualinės stimuliacijos pertekliaus amžiuje kviečia išgirsti akims nematomą dimensiją ir pasinerti į neįprastą audio patirtį.  Renginio metu specialiomis ausinėmis tamsiojoje muziejaus studijoje dalyviai klausysis muziejaus garsų – vietų skaičius labai ribotas, tad į audio patirtį organizatoriai kviečia užsiregistruoti.

Projekto pristatymo renginys-perklausa vyks spalio 15 d., 18-20 val. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius)

REGISTRACIJA į renginį čia.

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau