Vilnius kviečia į atradimų savaitgalį Turizmo dienos proga

2021 09 16 MaršrutaiNaujienos

Rugsėjo 27 dieną minima Pasaulinė turizmo diena, kuria skatinama keliauti ir megzti kultūrinius ryšius. Šią progą mini ir Vilnius, kviesdamas sostinę pamatyti turistų akimis, šventinį savaitgalį praleisti turiningai ir priimti iššūkį – dalyvauti pažintiniame žaidime. Miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami pasirinkti dominančius rajonus, juose rasti pasislėpusius gidus,  išgirsti pasakojimus apie netikėčiausias Vilniaus vietas bei laimėti prizų. Be to, sostinės turistams bus siūloma daugybė kitų renginių bei pramogų, išskirtinius pasiūlymus parengė ir viešbučiai. 

Ragina priimti Turizmo dienos iššūkį 

Pasibaigus vasaros atostogų sezonui, Vilnius siūlo pratęsti turiningas pramogas ir artėjant Pasaulinei turizmo dienai suplanuoti viešnagę sostinėje. Šiemet vietoje įprastų pažintinių ekskursijų miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti unikaliame Turizmo dienos iššūkyje, prie kurio įgyvendinimo prisijungė dešimtys geriausių sostinės gidų. Jo dalyviai be jokios išankstinės registracijos galės patys pasirinkti, kurį sostinės rajoną nori patyrinėti. 

Žaidimo taisyklės paprastos – žemėlapyje tereikia išsirinkti įdomiausią rajoną ir įminus užuominas rasti vietas, kuriose slepiasi specialia atributika pasipuošę gidai. Išklausius gidų pasakojimus bus galima gauti specialius žaidimo lipdukus. Kuo daugiau lipdukų pavyks surinkti, tuo vertingesnį prizą bus galima atsiimti Vilniaus turizmo informacijos centre. Turizmo dienos iššūkio žaidimas vyks rugsėjo 25 ir 26 dienos popietėmis. 

„Per beveik 700 savo gyvavimo metų Vilnius sukaupė daugybę istorijų, kurias geriausiai papasakoti gali gidai. Kai kas tą patyrė tik per pandemiją, paskatinusią ieškoti naujų patirčių greta, savame mieste. Dabar yra dar viena proga geriau pažinti Vilnių kaip visiems atvirą, žaismingą ir atradimų kupiną miestą“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. 

Iššūkio organizatoriai skatina atkreipti dėmesį į toliau nuo miesto centro ir senamiesčio nutolusius rajonus – juose laukia daug nuostabių vietų tyrinėjimui. Be to, žaidimo metu miestas bus suskirstytas į skirtingas – mėlynąją, rudąją ir žaliąją – zonas, o aplankius tolimesnius rajonus bus galima gauti daugiau žaidimo lipdukų. 

Vilniaus turistams – dar daugiau ypatingų pramogų 

Vilnius slepia daugybę nuostabių patirčių – norint persikelti į praeitį, nukeliauti į išskirtinius pasaulio kraštus, patirti nuotykių ir neįtikėtinų įspūdžių, nebūtina keliauti šimtus ar tūkstančius kilometrų svetur. Pakanka praverti miesto lankytinų objektų duris, kurie pasirengę maloniai nustebinti.  

Kiekvienas besidomintis Turizmo dienos savaitgaliu galės ne tik sudalyvauti turistiniame žaidime, bet ir išbandyti naujas pramogas, maršrutus ir patirtis. Kelionėms ir kavai neabejingų turistų laukia naujas audio maršrutas „Kelionė su kava per Vilniaus istoriją“, kuris kvies popietę praleisti mieste mėgaujantis kavos puodeliu. Visą savaitgalį bus galima nemokamai išbandyti turistų pamėgtą pramogą – patogiai įsitaisius panoraminiame autobuse apžiūrėti senamiestį ir miesto centrą bei išgirsti audiogido įrašą apie Vilniaus miesto istoriją ir legendas.  

„Vilnius –  populiarus kelionių taškas tarp užsienio turistų dėl į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukto senamiesčio, modernių muziejų ir galerijų,  gastronominių patirčių. Tačiau ne mažiau jis gali stebinti ir pačius sostinės gyventojus bei svečius iš kitų Lietuvos miestų – Pasaulinei turizmo dienai skirtą savaitgalį kitokį Vilnių galės pažinti ir miestiečiai“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė. 

Rugsėjo 2526 d. savaitgalio svečiai kviečiami užsukti ir į Vilniaus turizmo informacijos centrą, Pilies g. 2. Čia turistų lauks ne tik daugybė įdomiausių pažintinių maršrutų savarankiškam miesto pažinimui, bet ir malonios staigmenos Pasaulinės turizmo dienos proga.  

Turizmo dienos sekmadienis yra daugelio Vilniaus muziejų atvirų durų diena, tad vilniečiai ir miesto svečiai turės progą nemokamai lankytis nacionaliniuose muziejuose bei galerijose. Verta pasinaudoti ir kitais teminiais savaitgalių pasiūlymais bei apsilankyti vykstančiuose renginiuose. Paskutinę rugsėjo savaitę sostinėje vyks ėjimo varžybos, Kultūros naktis, fejerverkų šou „Vilniaus fejerija“, kiti kultūros ir meno renginiai.  

Vilniuje visą aktyvų savaitgalį suplanavusiems turistams rekomenduojama apsistoti sostinės viešbučiuose, kurie šiai progai parengė puikius viešnagės pasiūlymus su specialiomis kainomis ir dovanomis – atvykusiųjų laukia pasitikimo vaisių kokteiliai, bilietai į Lukiškių kalėjimo ekskursijas, kitos staigmenos. Kambarius viešbučiuose rekomenduojama užsisakyti iš anksto, o specialūs pasiūlymai galios iki rugsėjo mėnesio pabaigos. 

Išsamią Turizmo dienos minėjimo Vilniuje programą galima rasti svetainėje  savaitgalisvilniuje.lt. 

Turizmo dienos organizatoriai  – „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius. Prieš ruošiantis Turizmo dienos savaitgaliui Vilniuje, miestiečiams ir miesto svečiams rekomenduojama pasidomėti, kuriose vietose reikalingas galimybių pasas.    

Skaidrė 17

Garažas dronui: inžinieriaus išradimas keičia miestą

Plačiau