Vilniuje pulsuos „Kultūros naktis“. Ką verta pamatyti?

2021 09 21 NaujienosRenginiai

Rugsėjo 24 d. sostinę užlies kultūros ir meno renginių gausa – į naktinį miestą ir vėl kvies festivalis „Kultūros naktis“. Šių metų programoje laukia beveik 80 nemokamų renginių ir plati įvairovė: pasirodymai, koncertai, parodos, spektakliai, cirkas ir kiti meniniai projektai. „Neakivaizdinis Vilnius“ išrinko 10 renginių, kurių rekomenduojame nepraleisti! Pilną „Kultūros nakties“ programą rasite čia.

Šviesos meno galerija-studija
18:00-02:00
Kalvarijų g. 28

Adomo Vasiliausko-Shizmos autorinių darbų galerija pirmą kartą duris atvers Kultūros nakties festivalio metu. Menininko darbai buvo eksponuojami skirtingose galerijose Vilniuje, bet pirmą kartą festivalio lankytojai galės pamatyti visą pastarųjų metų darbų kolekciją po vienu stogu. Renginio metu kūrėjas pasakos lankytojams apie tai kaip kuriamos šviesos instaliacijos ir audiovizualiniai patyrimai, koks yra kūrybinis procesas, taip pat bus paliestos ir kitos susijusios temos: perdirbtas menas, ekologija mene, meno ir technologijų santykis, dvasingumo paieškos vizualiniuose menuose, įkvėpimo šaltiniai pradedantiesiems kūrėjams. Daugiau inormacijos.

Ekskursija Pažink Vilniaus širdį
20:00-22:00
Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas 

„Pažink Vilniaus širdį“ siekiama pristatyti dažnam dar neatrastą Vilniaus miesto istorinį ir kultūrinį paveldą – vientisą Vilniaus pilių gynybinį-reprezentacinį-sakralinį kompleksą. Bus siekiama supažindinti su vientisa teritorija, pažinti trijų Vilniaus pilių ir kitų objektų esančių šioje teritorijoje objektų istorinį naratyvą. Tai yra pažinti Lietuvos sostinės širdį – miesto pradžią, gynybinius įtvirtinimus, sakralinius ir administracinius valstybės objektus, kurie buvo ir yra svarbi viso miesto praeities pažinimo dalis. Būtina registracija.

Olfaktorinio meno paroda „RETROSPEKTYVA. 10 kvepiančių metų“
20:00-00:00
Laikina Olfaktorinio meno galerija, Sodų g. 6

Pagrindiniai šios parodos eksponatai – galerijos erdvėms pritaikyti aromatai ir jiems akomponuojančios vizualinės instaliacijos, taip pat įvairių Lietuvos ir užsienio fotografų ir iliustratorių darbai, sukurti per studijos veiklos 10-metį ir sudarantys atskirą ekspozicijos dalį PERFUME FACE. Būtina registracija.

Šeimų erdvė
18:00-01:00
Bernardinų sodas

Šeimų erdvė – tai lyg nedidelis atskiras festivalis festivalyje. Erdvė Bernardinų sode kiekvienais metais pasakoja tam tikrą istoriją visuomenei ir džiugina miesto bei jo svečių šeimas. Sodo erdvė skirta džiuginti visai šeimai, o ypač patiems mažiausiems, kurie dar tik mokosi žengti pirmuosius žingsnius naujame gyvenimo etape bei pradeda pažinti pasaulį, kuriame gyvename. Renginio programa (būtina registracija).

Kultūros naktis buvusiame Jėzuitų noviciate
18:00 – 22.00
Šv. Ignoto g. 6

Kokias paslaptis mena Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūręs pastatų kvartalas? Kas ir ką kūrė, statė, sunaikino, o galiausiai vėl atstatė? Kuo susiję jėzuitai ir krašto apsauga? Kur pradingo Vilniaus senamiestyje tekėjęs Kačergos upelis? Norėdami išgirsti atsakymus į visus šiuos klausimus ir susipažinti su buvusio Vilniaus Jėzuitų noviciato architektūriniu ansambliu, kviečiami dalyvauti ekskursijoje. Būtina registracija.

Teisingų istorijų naktis teisme
18:00-22:00
Lietuvos apeliacinis teismas, Gedimino pr. 40

Kam teisme reikalinga yla? Kada ir kodėl Letuvoje buvo paskirta pirmoji moteris teisėja? Kas sovietmečiu veikė gražiausioje Lietuvos apeliacinio teismo salėje? Smalsu? Lietuvos teismai kviečia nerti į unikalią programą, kuri atsakys į šiuos ir dar begales klausimų. „Teisingų istorijų naktį teisme“ Lietuvos apeliacinis teismas atvers autentiško XIX a. Vilniaus širdyje išdygusio pastato duris ir kvies į ekskursijas su gidu, kuriose lauks unikali galimybė suvaidinti teismo posėdį. Būtina registracija.


Menininko Artūro Šimonio šviesos instaliacija „Švytinčios skrybėlės“
18:00-23:00
Stiklių g.4-7 ir Stiklių g.18 

Artūro Šimonio projektas „Švytinčios skrybėlės“ yra „Stiklo kvartalo“ įkurtos šviečiančių instaliacijų galerijos „Art(erija)“ rudens-žiemos laikotarpio ekspozicija Stiklių ir Gaono gatvėse, Vilniaus senamiestyje. Šią ekspoziciją sudaro 25 baltos kabančios švytinčios skrybėlės, kuriose integruotos šiltų LED ir diodinių lempučių instaliacijos. Pagrindinė ekspozijos idėja ir tema – priminti ir prisiminti XVI-XX a. gyvenusius šiose gatvėse (dab. Stiklių, M.Antokolskio, Žydų, Gaono ir kt.) žydų tautybės žmones – amatininkus, prekeivius, smulkius verslininkus, intelektualus ir t.t., kurių gyvensena, buitis, veikla ar folkloras stipriai įtakojo tuometinį bendrą Vilniaus socialinį, ekonominį ir kultūrinį kontekstą. Daugiau informacijos.

„Trumpi, bet filmai“ kino erdvė
18:00-22:00
Bernardinų sodas

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kviečia Kultūros naktį praleisti žiūrint trumpus filmus! Šiemet šeimų pamėgtame Bernardinų sode renginio lankytojų lauks speciali festivalio erdvė, kurioje bus rodomos dvi trumpųjų filmų programos – mažiesiems žiūrovams skirta “Trumpi, bet filmai: lietuviška animacija” ir sausį virtualiame festivalyje pristatyta užsienio kūrėjų filmų programa “Trumpi, bet filmai: Aš ir kitas aš”. Seansų tvarkaraštis.
Būtina registracija į Šeimų erdvę Bernardinų sode.

Ugnies piešinys Katedros aikštėje
18:00-23:00
Katedros aikštė

Povilas Kupčinskas – ugnies menininkas, kuris dirbdamas su ugnies stichija sugauna jos suodžius, įamžindamas istorijas – piešinius, kurie primena Viduramžių freskas ar priešistorinių laikų urvinę paišybą. Pasirodymo metu menininkas sukurs piešinį ant Katedros aikštėje pastatytų plokščių. Daugiau informacijos.

Dūmų fabrikas. S. Žiūros nuotr.

Kultūros balaganas Dūmų gatvėje
18:00-02:00
Dūmų g. 5, Vilnius

Dūmų fabrikas, įsikūręs Naujojoje Vilnioje, siekia skatinti žmones pažinti miesto mikrorajonus, pritraukti miestiečius į naująjį menininkų traukos centrą, padėti žmonėms atrasti Naująją Vilnią bei jos privalumus – gamtos grožį, architektūros ypatumus bei industrinį paveldą. Dūmų fabriko programoje laukia tapybos paroda, meninė instaliacija, kūrybinės dirbtuvės mažiesiems, pučiamųjų instrumentų orkestro koncertas, spektaklis ir kiti renginiai. Daugiau informacijos.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Atnaujintame Vilniaus tyrinėjimo gide – nuo naujų neofreskų iki kurortinių patirčių

Plačiau