Vilniuje įsikūrę ukrainiečiai kviečiami pažinti Vilniaus miestą

2022 04 08 NaujienosRenginiai

Vilniaus muziejus organizuoja dviejų valandų pasivaikščiojimus, skirtus nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms. Tai – ne turistinis maršrutas, o bandymas pasidalinti žiniomis, kurios padės greičiau pasijusti Vilniuje kaip namie.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniečiai pasakoja apie miestą ir kviečia aplankyti tas vietas, kurias patys mėgsta, kurios jiems svarbios ir įdomios, dalinasi praktiniais patarimais. Kas yra šis miestas? Kaip jis tapo tokiu, koks yra šiandien? Kur ieškoti ramybės, o kur – šurmulio? Iš kur atsiveria gražiausia miesto panorama? O kur smagiausia nuvažiuoti dviračiu?

Susitikimo laikas – šeštadieniai, vieta – Vilniaus muziejus Vokiečių g. 6. Čia per 15 min. bus pasakojami pagrindiniai dalykai apie Vilnių, o tada visa grupė keliaus į miestą. Kiekvienąkart maršrutas ir pasakojimas šiek tiek skiriasi – jis priklaso nuo vedlių, kurie dalinasi asmeninėmis žiniomis apie gyvenimą Vilniuje. Maršrutais veda Vilniaus muziejaus darbuotojai ir savanoriai, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojai ir kiti miesto žinovai.

Pasivaikščiojimai vyks kiekvieną šeštadienį nuo 10 val. Pirmasis pasivaikščiojimas įvyko balandžio 2 d.

Pasakojama rusų arba anglų kalba. Pasivaikščiojimai vyksta užsiregistravus bent 4 žmonėms.

Informaciją ukrainiečių kalba ir registracijos formą rasti galima čia: https://bit.ly/VMukraine

Trukmė – 2 valandos, pasivaikščiojimai yra nemokami.

Informacija ukrainiečių kalba:

Запрошуємо на двогодинну прогулянку людей, які рятуються від війни в Україні. Це не туристичний маршрут, а спроба поділитись знаннями, які допоможуть вам швидше відчути себе у Вільнюсі як вдома.

Жителі Вільнюса розкажуть про місто та запросять відвідати важливі та цікаві для них місця, а також поділяться слушними порадами.

Зустрічаємось у музеї Вільнюса на вулиці Вокечю, д. 6. Протягом 15 хвилин ми розповімо вам головне про Вільнюс, а потім вирушимо на прогулянку містом. Запрошуємо вас подружитися з Вільнюсом та побачити його очима мешканців міста!

Прогулянки відбуватимуться щосуботи з 10 години ранку, починаючи з 2 квітня. Спілкуватимемося російською або англійською мовами.

9 квітня: російською

16 квітня: російською

26 квітня: англійською

Зареєструйтесь (і виберіть часу) тут: https://bit.ly/VMukraine.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau