Vilniaus stende ADVENTUR parodoje teka upė!

2024 01 26 Naujienos

„Iš Vilniaus sausas neišlipsi – būsi kiaurai permirkęs nuo įspūdžių“. Tokiu šūkiu šiemet lankytojus ir vietinių kelionių gerbėjus kviečia Vilniaus stendas 11-oje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR. Patirti vieną žaliausių Europos sostinių bus galima išties neįprastai – dalyvaujant žaidime pačiame stende tekančioje upėje! 

Žaliojo Vilniaus stende – upės vingis. S. Žiūros (Vilniaus miesto savivaldybė) nuotr.

„Šiemet parodoje taškysimės įspūdžių purslais tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Idėją pristatyti mūsų miestą per žaliąją prizmę, o stendą apjuosti upe, padiktavo tai, kad Vilnius 2025 m. turės Žaliosios sostinės titulą. Visus pakviesime pažinti Vilnių ne tik per urbanistines erdves, architektūrines detales, kultūrinį gyvenimą, bet ir per žaliąsias oazes, neatrastus ir daugeliui nežinomus išskirtinius gamtos kampelius,“ – apsilankyti neįprastame stende ragina Vilniaus savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Vilniaus komanda visiems apsilankiusiems žada įspūdžių purslus. S. Žiūros (Vilniaus miesto savivaldybė) nuotr.

Vilniaus stendo akcentas – aplink jį čiurlenanti upė! Tai – ne tik Lietuvos sostinės, skalaujamos kelių upių, simbolis, bet ir interaktyvus žaidimas parodos lankytojams. Buriniu laiveliu įveikę visą maršrutą galės laimėti specialius miesto tyrinėtojo prizus.

Vilniuje sugyvena didmiesčio kultūra ir gamtos oazės. S. Žiūros (Vilniaus miesto savivaldybė) nuotr.

Taip pat stende – įdomūs faktai apie Vilnių, kurio net 61 proc. sudaro žaliosios erdvės. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad baziliskas nėra vienintelis Vilniaus slibinas? Verkių regioniniame parke gyvena jo „giminaitis“ – skiauterėtasis tritonas. Taip pat daugelis nustemba išgirdę, kad Vokės upėje neršia lašišos. 400 km ilgio kelias nuo Baltijos jūros iki vietos, kurioje žuvys išsirito, yra viena ilgiausių lašišų migracijų pasaulyje.

Vilniaus stendas parodoje ADVENTUR – privaloma stotelė miesto tyrinėtojams. S. Žiūros (Vilniaus miesto savivaldybė) nuotr.

Arba, pačiame Vilniaus centre, Vingio parke, keroja sengirė. Joje augančioms pušims – daugiau nei 200 metų! Įdomu, kad sostinėje priskaičiuojama apie 100 perinčių paukščių rūšių. Ornitologai čia gali stebėti namines pelėdas, juodąsias meletas, didžiuosius genius, liepsneles ar didžiuosius dančiasnapius.

Dar daugiau informacijos ir idėjų, kaip atrasti žaliąjį Vilnių, – Vilniaus stende 3.17 (3 salėje).

Apsilankyti Vilniaus stende tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR galite:

* Sausio 26 d. (penktadienį) – 10-18 val;

* Sausio 27 d. (šeštadienį) – 10-19 val.;

* Sausio 28 d. (sekmadienį) – 10-16 val. 

Daugiau informacijos: www.litexpo.lt 

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau