Vilniaus rajonuose skambės Tilto namų radijo festivalis

2020 11 10 NaujienosRenginiai

Kuriuose Vilniaus rajonuose geriausiai skamba muzika? Į tokį klausimą pabandė atsakyti alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ ir Tilto namų festivalis. Įprastai Vilniuje vykstantis Tilto namų festivalis šiemet keliasi į radiją – lapkričio 15 d. nuo 12 iki 22 val. gyvus Lietuvos muzikos grupių koncertus transliuos „Palanga street radio“. Tokiu būdu festivalio klausytojai muziką galės išgirsti būdami bet kurioje vietoje, tačiau tam, kad festivalio dvasia išliktų savo namuose – Vilniuje – organizatoriai drauge su projektu „Neakivaizdinis Vilnius“ siūlo kiekvienam koncertui pėsčiomis ar dviračiu keliauti į specialiai parinktą sostinės gyvenamąjį rajoną. Klausytojai kviečiami įsijausti ne tik į ausinėse skambančią muziką, bet ir skirtingų rajonų atmosferą, o pasinaudojus „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutais – susipažinti ir su rajonų įdomybėmis.

Tilto namų festivalis. Tomo Lukšio nuotr.

„Gražus sutapimas –  ne vienerius metus su tikslu geriau pažinti festivalio atlikėjus organizuodavome naktinį muzikos ant dviračių žygį. Visi norintys sutemus sėsdavo ant dviračių ir leisdavosi nešami po Vilniaus miesto gatves su festivalio grupių garsais. Kelią žinodavo tik vienas dviratininkas – žygio vedlys. Dabar šią puikią Vilniaus ir muzikos draugystę kviečiam pakartoti ne būryje, o atskirai, tačiau gerokai platesniu miesto horizontu“, – muzikalius „Tilto namų festivalio“ klaidžiojimus Vilniuje prisimena jo organizatorė Gabrielė Tamutytė.

7 gyvi koncertai – 7 Vilniaus rajonai 

Skirtingi Vilniaus rajonai kiekvienam koncertui parinkti neatsitiktinai – visi kuo nors susiję, kuriantys panašią nuotaiką ar turintys kitokių jungčių.

Festivalį „Palanga street radio“ eteryje pradės „Kamanių šilelio“ duetas, klausytojų per devynerius metus pamiltas dėl švelniai užsupančio indie folkloro. Šios grupės koncertui organizatoriai rekomenduoja romantiškuosius Markučius – laukia nepamainomas garso takelis rudeniškai nusidažiusiam Markučių parkui, poetiškoms A. Puškino muziejaus apylinkėms ir kaimiško gyvenimo ramybei.

Avangardinio repo ir interaktyvios poezijos atlikėjo Žygimanto Kudirkos – Mesijaus ir eksperimentinio džiazo bei elektroninės muzikos kūrėjo Ado Gecevičiaus duetas „Vilniaus energija“ pasirodymą pradės antrieji. Joks rajonas šiam koncertui taip netinka, kaip industrinis, tačiau labai madingas Naujamiestis. Pasivaikštant su alternatyvia muzika ausyse, klausytojai galės pasinerti į urbanistinę šio rajono struktūrą ir pasigrožėti pramoniniais peizažais.

Urbanistinės architektūros galerija, savo autoriams pelniusi laurus ir premijas – Lazdynai. Pirmieji bokštiniai monolitai, originalios skulptūros ir miesto panoramą atverianti atodanga taps puikiu maršrutu „Solo ansamblio“ koncertui.

Garažinio roko, post punk ir synth wave žanrų „Egomašina“ klausytojus kviečia riedėti išskirtiniais žiediniais Pašilaičių mikrorajonais, akimis nusileisti rajono portretą kuriančiais laiptuotais daugiabučiais.

Nuolat meilės temas savo dainose narpliojančio, jautriai poetiško „Kabloonak“ skambesys – tobulas kompanionas kelionei meniškame Užupyje . Jau sutemus jis išgelbės nuo greito gyvenimo pavargusią radijo festivalio auditoriją ir leis iš arčiau susipažinti su „Vilniaus Monmartru“.

Nedaug kas girdėję, kad Žirmūnų mikrorajono vyriausioji architektė buvo moteris, tad čia geriausiai tiks klausytis kompozitorės ir atlikėjos „Monikaze“ solo elektronikos. Sintetiniai ir akustiniai garsai čia derės kaip Žirmūnus apimanti žalia dešinioji Neries pakrantė ir vieni seniausių blokinių masyvų.

Grupės „Garbanotas“ įkūrėjai augo Naujojoje Vilnioje, todėl čia kviečia sugrįžti ir jų radijo koncertui. Psichodelinis rokas padės kopiantiems į Rokantiškių piliavietę ar keliaujantiems pro buvusio dalgių fabriko pastatus. Išskirtinė patirtis festivalio pabaigai – naktinė Naujoji Vilnia.

Tikslius kiekvieno koncerto pradžios laikus lapkričio 15 d. rasite Tilto namų radijo festivalio Facebook paskyroje. Daugiau informacijos apie alternatyvaus Vilniaus studijas: http://neakivaizdinisvilnius.lt

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau