„Vilniaus kontekstai“ šiemet dedikuoti Antakalniui

2020 08 03 Naujienos

2020 m. rugpjūčio 3–16 d. Antakalnio rajonas prisipildys autorinių tekstų ant tripusių lauko reklamos stendų. 10 autorių projektui „Vilniaus kontekstai“ sukūrė ar skyrė tekstus, eilėraščius, sentencijas.

Vilnius buvo, yra ir bus neišsenkantis inspiracijos šaltinis, tapo ir taps ne vienos istorijos pagrindu, priežastimi ar dalimi. Kiekvieno mūsų santykis su šiuo miestu, patirtys jame skiriasi, kiekvienas „prakalbiname“ jį savaip.

Ievos Gražytės tekstas. V. Narkevičiaus nuotr.

2020 m. projektas „Vilniaus kontekstai“ keičia kryptį ir susitelkia į vieną rajoną – Antakalnį. Įvairias jo vietas kalbina su rašymu vienaip ar kitaip susiję kviestiniai arba atviro konkurso būdu atrinkti autoriai: poetai Aidas Marčėnas, Edmondas Kelmickas, Dainius Dirgėla ir Ieva Gražytė; poetas, vertėjas ir kritikas Rimas Užgiris; operų režisierė Dalia Ibelhauptaitė; grupės „Foje“įkūrėjas ir centrinė figūra Andrius Mamontovas; Auksinius scenos kryžius pelnę dramaturgė Birutė Kapustinskaitė ir aktorius Rytis Saladžius, o taip pat – tekstų kūrėja ir scenaristė Solveiga Masteikaitė. Į projektą grįžta ir teatro kritikės, prozos tekstų autorės Viktorijos Ivanovos (1988–2018) tekstas, sukurtas 2017-aisiais – pirmojo projekto metu.

Dariaus Dirgėlos tekstas. V. Narkevičiaus nuotr.

Daugumos tekstų autoriai šiame rajone augo, gyveno arba tebegyvena, turi artimą ryšį su juo, o specifinėms vietoms sukūrė arba skyrė tekstus, eilėraščius ar sentencijas. Jie siūlo naujai patirti ar ištirti seniausią sostinės rajoną, jo charakterį.Tai – ir geografinės, ir laiko koordinatės, daugiakalbis ir daugiatautis kontekstas – tiek socialine, tiek kalbotyros prasme.

Vilniaus kontekstų žemėlapis

Projektas „Vilniaus kontekstai“ startavo 2017 m. 2019-aisiais ir šiemet jis rengiamas kaip programos „Kuriu Vilnių“ dalis. Projektas išlaiko tuos pačius principus – siekiama nutolti nuo stendo reklaminės paskirties, pasitelkti jį kaip žinutės – ne komercinės, o poetinės, romantinės, eseistinės, nostalgiškos – nešėją. Juodo teksto baltame fone raiška – būdas išsivaduoti iš vizualinio triukšmo, supančio mus šiandien.

„Vilniaus kontekstus“ aplankyti patogu keliaujant Neakivaizdnio Vilniaus maršrtutu Antakalnis.

 

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau