„Vilniaus kontekstai“ keičia formatą. Koks jis?

2022 04 21 Naujienos

Projektas „Vilniaus kontekstai“, prasidėjęs 2017 m., išlaikydamas esminę idėją, šiais metais keičia formatą. Projekto sumanytojos – menų komunikacijos ir reklamos specialistė Stefanija Jokštytė ir menotyrininkė, parodų kuratorė Aušra Trakšelytė projektą „perkėlė“ iš tripusių stendų mieste į mobiliąją programėlę.

Organizatorių nuotr.

Naudojant programėlę, ne tik nauji, bet ir ankstesnių metų autorių tekstai bus prieinami visiems ir nuolat. Tokį sprendimą, anot projekto sumanytojų, paskatino siekis, kad autoriai galėtų laisviau rinktis lokacijas, kurioms jie skirtų tekstus, o skaitytojams šie tekstai būtų prieinami nuolat.

2021 m. naujus tekstus kūrę bei visi anksčiau projekte „Vilniaus kontekstai“ dalyvavę kūrėjai (iš viso jų – 65) Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams siūlo naują patirtį – į išmaniuosius telefonus atsisiuntus mobiliąją programėlę, tyrinėti miestą, atrandant naujus pasivaikščiojimo maršrutus, o taip pat „kolekcionuoti“ tekstus ir labiausiai patikusiais dalintis socialiniuose tinkluose (mobili programėlė prieinama lietuvių ir anglų kalbomis, ją atsisiųsti galima Appstore ir Google Play platformose).

Organizatorių nuotr.

Projekto kuratorės: Stefanija Jokštytė, Aušra Trakšelytė, projekto koordinatorė: Miglė Končytė

Programėlės sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau