Vilniaus kiemų paveldas sugrįžta su nauja „shishi“ daina „en den du“

2020 12 30 Naujienos

Kaip skamba visų mintinai išmokta kiemo skaičiuotė „en den du paparmali u…“, prisijungus gitarai, bosui ir būgnams? Klausimą pabandė atsakyti grupė „shishi“, šiandien išleidžiančios pagal kiemo skaičiuotę sukurtą dainą ir vaizdo klipą „en den du“. Daina – pirmoji iš Vilniaus kiemams skirto naujo grupės albumo. Muzikantės įspėja klausytojus būti pasiruošusius – 2021-ųjų metų pradžioje „shishi“ išleis dar tris kiemų „folkloro“ inspiruotus kūrinius, lydimus vaizdo klipų.

„Susigalvojom savotiškus kiemų folkloro tyrinėjimus – surinkti, užrašyti ir kitaip įamžinti Vilniaus kiemų skaičiuotes. Žmonės jų atsiuntė daug: apie kokakolą, padvėsusias blusas, senius, besiblaškančius po stalu ir t.t. Įdomiausia, matyt, ir buvo ieškoti skaičiuočių ir skaityti, su kokiomis užaugo kiti“, – pasakoja „shishi“ narės Benadetta, Victoria ir Maria Rosa.

 

Vėliau skaičiuotės transformavosi į dainas. „Iš tikrųjų, nebuvo labai lengva. Vienos atėjo lengviau, kitos labai sudėtingai. Išgyventa ir kūrybinė bloga nuotaika su piktu gnomu, kuriam „išvis niekas nesigauna“, pasakoja grupės bosistė Victoria.

Prisiminimais pakeliauti po vaikystę klausytojai gali ir vaizdu. Klipą dainai sumanė ir Justiniškių rajone nufilmavo video kūrėjai Alanas Gurinas ir Paulius Janušonis.

Kadras iš klipo filmavimo. „shishi“ nuotr.

„Klausant dainos mes lyg nusikeliame į vaikystę, kurioje vis dar galioja toks dalykas kaip skaičiuotės. „en den du“ norėjome užfiksuoti vaikiško žaidimo atmosferą. Klipo kadruose matome jau užaugusias merginas, atsidūrusias karstyklėje. Tai – lyg žvilgsnis į praeitį pro tos aikštelės „akis“, – sako Paulius.

Dainą „en den du“ kol kas galima išgirsti tik Youtube kanale. Už pagalbą įrašinėjant bei leidžiant kūrinį muzikantės dėkingos Lietuvos kultūros tarybai.

Kadras iš klipo filmavimo. „shishi“ nuotr.

Grupės „shishi“ sąskaitoje jau puikuojasi du albumai bei daugybė kelionių į užsienio festivalius. Trash, surf, soul, rap muziką grojančios Maria Rosa – Giedrė Nalivaikaitė, (el. gitara, vokalas), Victoria – Dominyka Kriščiūnaitė (bosas, vokalas) ir Benadetta – Kamilė Griušytė (būgnai, vokalas) neseniai buvo nominuotos ir dviems M.A.M.A. apdovanojimams.

Daugiau apie „shishi“ – čia.

Skaidrė 17

Atnaujintame Vilniaus tyrinėjimo gide – nuo naujų neofreskų iki kurortinių patirčių

Plačiau