Vilniaus kavinėse ir restoranuose besislepiantys židiniai

2022 02 01 SkonisVietos

Žiemą, kai už lango sninga, o tūnoti namie kiek pabosta, jaukumo neretai ieškome mieste įsikūrusiose kavinėse ar restoranuose. Tiesa, drauge su jaukumo paieškomis greta žengia ir noras sušilti (ypač tuomet, kai dar patiems neseniai teko žingsnių pėdsakus palikti pusnyse). Jaukumo ir šilumos duetas nesunkiai telpa į vieną, žiemą kaip niekad vertinamą objektą – židinį. Atskleisime jums, kokiose Vilniaus kavinėse bei restoranuose galėsite sušildyti ne tik rankas, laikant karšto vyno ar karštos kavos puodelį, bet ir kojas, kai netoliese maloniai spragsės židinio ugnis.

„Taste Map | Tech“ (Antakalnio g. 17)

Nediduką židinuką galima rasti didelėje „Taste Map | Tech“ kavinėje Sapiegų parke. Rami, kiek nuo centro nutolusio, šimtamečių medžių pilno Sapiegų parko nuotaika jaučiama ir kavinėje. Ją dar labiau sustiprina tai, jog pasišildyti prie židinuko čia užsuka ne tik po parką vaikštinėjantys, bet ir visi aplinkui (ar ne tik) besidarbuojantys, tad nenustebkite – didžioji dalis „Taste Map | Tech“ klientų rankomis bus apsiviję ne tik kavos puodelius, bet ir nešiojamuosius kompiuterius.

Old Green Grill House“ (L. Stuokos-Gucevičiaus g. 5)

Nenuostabu, kad senam žaliam nameliui turėti židinį pridera. Ir nors namelis senas ir žalias bei, rodos, pritiktų stovėti miško pakraštyje, visgi rasti jį galima paėjus kelis žingsnius nuo miesto katedros. „Old Green Grill House“ meniu pinasi grilio, europietiškos virtuvės ir lietuviško paveldo patiekalai, o jais visais mėgautis galima tiek prie židinio, tiek vidinėje restorano terasoje. Beje, būtent šiame medinuke 1913 m. gyveno ir kojas prie židinio šildėsi garsioji lietuvių rašytoja Žemaitė.

„Bacchus“ (Antakalnio g. 4A)

Dar vieną restoraną, įsikūrusį mediniame name ir kviečiantį pasėdėti prie židinio šviesos, galima rasti Antakalnio rajone. Grilio restoranas „Bacchus“ įsikūręs ne šiaip sau medinuke su židiniu, o 2020 m. vienu iš dešimties gražiausių pripažintų medinių namų Vilniuje! Didelis restoranas su penkiomis skirtingo dydžio salėmis pritaikytas gausiam būriui žmonių ir jų švenčių rengimui, tad panašu, jog restorano pavadinimas, skirtas vyno ir linksmybių dievo Dioniso garbei, buvo pasirinktas ne be reikalo.

Senatorių pasažas (Dominikonų g. 11)

Kartais židinius galima rasti ne tik pastato viduje. Štai, užsukus į „Senatorių pasažą“, lauke jus pasitiks ne ką mažiau patrauklesni ir jaukumo suteikiantys dujiniai židiniai (o ir kūrenami jie čia ne tik žiemos, bet ir vasaros laikotarpiu). Suvilioti ugnies šviesos, užsukę į „Senatorių pasažą“ čia rasite ne tik restoranus grįstus „iš lysvės – į lėkštę“ filosofija, bet ir vietinių ūkininkų, gėlių, knygų bei stilingų ir funkcionalių interjero detalių parduotuves.

„Picnic Bistro“ (M. K. Čiurlionio g. 8)

Vingio parke galima atrasti jaukią, kurortą primenančią miško trobelę pavadinimu „Picnic Bistro“. Na, o kokia miško trobelė be židinio, karšto vyno, apelsinų bei cinamono aromatų? Kai pačiuožinėji Vingio parko čiuožykloje po atviru dangumi ar pasimaudai sniego pusnyse, užbėgti į netoliese esantį „Picnic Bistro“ bus vienas malonumas. Galite būti tikri, kad ugnis čia visuomet rusens, o darbuotojų teigimu, norint tai užtikrinti, malkomis papildyti židinį tenka 7 kartus per dieną!

Restoranas „Gabi“ (Šv. Mykolo g. 6)

Gabija lietuvių mitologijoje – ugnies ir šeimos židinio saugotoja. Galbūt todėl ir panašiu vardu besivadinančiame restorane „Gabi“ rusena židinys. Senamiesčio amatininkų name įsikūręs restoranas gyvuoja jau nuo 1994 m., tad ir restorano interjeras pasižymi senoviniu stiliumi, o senojo Vilniaus vaizdus čia galima atrasti fotografijų atvirutėse. Šildymosi prie židinio patirtį visuomet pamalonina vyno taurė, na, o Šv. Mykolo gatvėje įsikūrusiame restorane galėsite rinktis beveik iš 20 jo rūšių.  Išeidami nepamirškite pamojuoti Leonardui Cohenui – jį sutiksite restorano kiemelyje.

Straipsnio autorė Gabija Stašinskaitė.

Straipsnio turinys nėra reklama, visos paminėtos vietos parinktos autorės specialiai šiai apžvalgai.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Ledyno pakraščio sostinės takais

Plačiau