Vasario savaitgaliais prilips ne tik sniegas, bet ir šiuolaikinis menas – jau penktą kartą sugrįžta „SU-MENĖK“

2024 01 30 Naujienos

Vasario 2 d. startuoja Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva „SU-MENĖK“, kuri kiekvieną vasario mėnesio savaitgalį kvies išlįsti iš namų bei nemokamu viešuoju transportu pasinerti į šiuolaikinio meno kelionę sostinėje. Renginio organizatoriai tikina, kad šiemet šioje kelionė prilips ne tik sniegas prie batų, bet ir atrastas menas prie širdies, nes penktus metus iniciatyva pasitinka su šūkiu „Tiek meno, kad kažkas tikrai prilips“, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Meno mylėtojams – tradiciniai ,,SU-MENĖK” savaitgaliai.

„Labai džiaugiuosi, jog tradicija tapusi šiuolaikinio meno iniciatyva „SU-MENĖK“ vyksta jau 5-ąjį kartą, o kiekvienais metais įtraukia vis daugiau renginyje dalyvaujančių galerijų ir muziejų.  Pirmojoje iniciatyvoje 2019 m. jų buvo 17-ka, 2020 m. – 25-i, grįžus po pandeminės pertraukos 2022 m. – 31-as, 2023 m. – 41-as, na, o šiais metais galima pasidžiaugti netgi 47-iomis meno įstaigomis. Džiaugiamės ne tik nuolatiniu dalyvių skaičiaus augimu, bet, žinoma, ir nenuilstančiu meno mylėtojų susidomėjimu“, – sako iniciatyvos „SU-MENĖK“ vadovė Sabina Mackevič-Lagutkinė.

Į dalyvių gretas šiais metais prisijungė Vlado Vildžiūno galerija, Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus, Audriaus Gražio meno galerija, „Ideas Block – Kompresorinė“, Energetikos ir technikos muziejus, Vilniaus miesto rotušė bei galerijos „Drifts“, „MOrka“ ir „T.2“.

Šiemet lankytojų laukia net 47 meno įstaigos. K. Kunčinaitės nuotr. ,,Paskui Hardware”

„Iniciatyva „SU-MENĖK“ – tai dar viena šventė Vilniaus miestui bei jį lankantiems. Kviečiu nepraleisti progos atrasti tai, ką netikėto bei nepažinto po savo stogais slepia sostinės galerijos ir muziejai“,– raginimais dalinosi Vilniaus miesto savivaldybės meras Valdas Benkunskas.

Kaip ir įprastai, miestiečius ir miesto svečius po šiuolaikinio meno įstaigas Vilniuje nemokamai veš specialus, „SU-MENĖK“ ženklu pažymėtas autobusas, o pastarosios bus pripildytos ypatingomis edukacinėmis veiklomis, ekskursijomis ar susitikimais su parodų autoriais. Taip pat antrąjį vasario savaitgalį „SU-MENĖK“ kvies ir į nemokamas ekskursijas su gide, kurių metu susidomėjusieji bus iš arčiau susipažindinami su Vilniaus gatvės menu. Vasarį keliauti iš vienos galerijos į kitą gali būti kiek vėsoka, tad susišilti kvies „Caffeine LT“ kavinės, vasario 12–18 d. siūlydamos specialią „SU-MENĖK“ kavą (artimiausios kavinės ieškokite www.caffeine.lt).

Po šiuolaikinio meno įstaigas Vilniuje nemokamai veš specialus, „SU-MENĖK“ ženklu pažymėtas autobusas. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Galerijų ir muziejų lankytojai turės galimybę kiekvienoje iš „SU-MENĖK“ įstaigų savo apsilankymą pažymėti antspaudu renginio lankstuke (lankstukų antspaudams žymėti platinimo vietų sąrašas – www.sumenek.lt). Siekiant iniciatyvai būti dar prieinamesnei, šiemet tiek „SU-MENĖK“ lankstukai, tiek internetinė svetainė bus pateikti ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba. Gyvenančius už sostinės ribų, Lietuvos geležinkeliai ragins traukiniu atvykti į Vilniaus geležinkelio stotį, kur prigriebus „SU-MENĖK“ lankstuką tereiks nueiti vos keletą žingsnių iki Aguonų stotelės, norint autobusu pradėti šiuolaikinio meno kelionę.

Daugiau nei 30 meno įstaigų aplankę asmenys pretenduos laimėti pakvietimus į jubiliejinę penkioliktąją meno mugę „ArtVilnius‘24“, vyksiančią spalio 4-6 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“. Šių metų mugės akcentas „Focus Nordic“, tad pirmą kartą renginio metu bus pristatyta aktuali ir progresyvi Šiaurės šalių šiuolaikinio meno scena, kurioje dalyvaus kviestiniai menininkai bei institucijos iš Norvegijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Islandijos ir Lietuvos. 

Iniciatyvos naujiena - speciali ,,SU-MENĖK" kava ir prizai. Nuotr. V. Janke

Iniciatyvos naujiena – speciali ,,SU-MENĖK” kava ir prizai. Nuotr. V. Janke

 

Norintys pretenduoti į prizą, lankstukų su anstpaudais nuotraukas turėtų siųsti el. p. sumenek@vilnius.lt. Neturinčių galimybės pasinaudoti elektroniniu paštu, Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) lauks lankstukams su antspaudais specialiai paruoštos dėžės.

Renginio organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybė.

Renginio partneriai: SĮ „Susisiekimo paslaugos“, UAB „Vilniaus viešasis transportas“, strateginio dizaino agentūra „The Critical“, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, kavinių tinklas „Caffeine“.

Daugiau informacijos ieškokite www.sumenek.lt

Informacijos apie „SU-MENĖK“ maršrutą ieškokite www.stops.lt

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau